20.09.2021 09:40
Son dakika! FETÖ'nün emniyet yapılanmasına darbe: 6 kişiye gözaltı

Son dakika haberi: İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aktif görevde bulunan 5 komiser yardımcısı ve bir polis memuru hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Başsavcılığı yetkilileri, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) emniyet yapılanmasına ilişkin yaptıkları açıklamada, soruşturma kapsamında, aktif görevde bulunan 5 komiser yardımcısı ve bir polis memurunun gözaltına alındığını duyurdu. Operasyonlarda, 'ev abiliği' yaptığı tespit edilen, 6 şüpheli yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca FETÖ silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında, haklarında üniversite okudukları dönemde 'ev abiliği' yaptıklarına dair beyanlar bulunan, kullanmış oldukları GSM hatlarına yönelik yapılan HTS çalışması neticesinde örgüt içerisinde sorumlu düzeyde bulunan şahıslarla yoğun şekilde irtibatlı oldukları tespit edilen ve halen aktif olarak görevde bulunan 5 komiser yardımcısı ve bir polis memuru hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyonlarda 6 şüpheli de yakalanarak gözaltına alındı.

Kaynak : İHA
YORUMLAR