11.09.2021 15:52
Cumhurbaşkanı Erdoğan MÜSİAD 26. Olağan Genel Kurulu'nda: ABD, Avrupa sefalet içinde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen MÜSİAD'ın 26. Olağan Genel Kurulu'na katılarak gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. "Dünya yeni bir döneme giriyor" diyen Erdoğan, Türkiye'nin bu kez treni kaçırmayacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD'ın 26. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, MÜSİAD ile daha yakından çalışmanın planlandığını belirterek Türkiye'nin 2023 hedeflerine birlikte ulaştırılacağını kaydetti. "Avrupa, ABD'nin haline bakın. Oralarda sefalet diz boyu. Bu millet böyle bir konuma düşmedi." diyen Erdoğan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"MÜSİAD'ı gerçek anlamda ülkenin tamamnı kapsayan bir STK olarak görüyoruz. Ülkemizin ticaret ve yatırım alanındaki küresel iddialarını hayata geçirme hususunda MÜSİAD ile önümüzdeki dönemde daha yakından çalışmayı planlıyoruz. Bu iş birliğinin hayati olduğu bir gerçektir. Türkiye'yi inşallah 2023 hedeflerine sizlerle birlikte ulaştıracağız."

"İnsanlığın en kadim medeniyetlerine ev sahipliği yapmış Anadolu'yu bize çok görenler milletimizi kazıyıp atmak için uğraştı."

"TÜRKİYE BU DEFA TRENİ KAÇIRMAYACAK"

"Dünya bilim ve teknoloji devri yaşarken biz tüm mücadelemizi iç çekişmelere harcadık. Büyük sıçramayı bu yüzden kaçırdık. Dünya yeni bir dönemin eşiğinde. Türkiye bu defa treni kaçırmayacak. En ön tarafında hak ettiği yeri alacak. Türkiye geçtiğimiz 19 yılda kurduğumuz güçlü demokrasi ve altyapı üstünde geleceğini inşaya odaklanmış durumda."

"Türkiye hedeflerine kilitlenmiş vaziyette. Bu tabloyu tersine çevirmek için uğraşanlar yok değil ama başaramadılar. 2023 hedeflerimize maruz kaldığımız tüm sabotajlara rağmen adım adım yaklaşıyoruz."

"KENDİ MARKALARIMIZI YAPMAYA BAŞLADIK"

"Bölgemizdeki her meselede Türkiye söz sahibidir, bu artık tartışılmaz. Tüm önemli küresel platformlarda Türkiye'nin kaydadeğer yeri vardır. Biz şu anda geleceği yakalamanın peşindeyiz. Hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Savunma sanayii başa olmak üzere Türkiye kendi markalarını yapmaya başlamıştır."

"Oğul Bush'u ziyaret ettiğimde kendisine 'İHA neden vermiyorsunuz?' diye sordum. O zamanlar İHA'yı bize 2 günlüğüne verip geri alıyorlardı. Şu anda Diyarbakır'da vatandaşlarım gecenin geç saatlerine kadar ahatlıkla dolaşıyor. Bundan sonraki süreç daha da huzurlu olacak."

"BU YARIŞI ARTIK ÖNDE GÖTÜRECEĞİZ"

"Evlatlarımıza bir vasiyetimiz var. 2053 hedeflerimizi yavaş yavaş şekillendireceğimiz bir döneme giriyoruz. 3500 mühendis genç Akıncı'nın sahibiydi. Gece gündüz demeden çalıştılar, gayret ettiler, bu eserleri ortaya çıkardılar. Yılmadılar, durmadılar ve hala çalışıyorlar. Bu yarışı artık önde götüreceğiz. Türkiye'yi hedeflerine giden yoldan saptırmaya kimlerin gücü yetmeyecektir."

"Biz vizyon dedikçe, yatırım, üretim, istihdam dedikçe birileri hiçbir temeli olmayan ifadeler kuruyor. Ekonomide tüm badirelere rağmen hızlı bir toparlanmayı takip ediyoruz. Büyüme, istihdam, ihracat rakamları ortada."

"Bizim bu ülke, bu millet için büyük hayallerimiz var."

YORUMLAR