15.03.2019 11:23
Dünyayı sarsan terör saldırısında dikkat çeken detay!

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki iki camiye cuma namazı sırasında yapılan terör saldırısında ölenlerin sayısı 40'a yükselirken, olayla ilgili yeni detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

Saldırganın silahlarının üzerinde, daha önce dünyanın başka bölgelerinde Müslümanlara saldırı düzenleyenlerin isimlerinin yer aldığı görüldü.

Şarjörlerden birinin üzerinde Kiril alfabesiyle Miloş Obiliç yazması dikkat çekti. Miloş Obiliç, Kosova Savaşı’nda Sultan Murat’ı şehit eden Sırp olarak biliniyor.

Hain Miloş Obilic kimdir? 1 Murat'ı haince şehit eden Miloş Obilic kimdir? Hain Miloş Obilic kimdir? 1 Murat'ı haince şehit eden Miloş Obilic kimdir? Miloş Obilic kimdir tarihteki yeri nedir? Yeni Zelanda'da bu sabah 2 camiye düzenlenen vahşi ve hain saldırıda şimdiye kadar gelen bilgiler doğrultusunda 49 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırganlardan birinin silahının üzerindeki yazan kelimelerden 'Miloş Obilic' yazısı dikkat çekti. Saldırganın silahında yazan cümlenin türkçe anlamı ise, 'Senin için Miloş Obilic' yazdığı fotoğraflar üzerinde görüldü. Peki, Miloş Obilic kimdir? İşte Miloş Obilic ile ilgili merak edilenlerin bazıları.

Yeni Zelanda'da camilere silahlı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var Yeni Zelanda'da camilere silahlı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var Saldırıda 49 kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Saldırganlardan biri, cemaate ateş ederken sosyal medyadan canlı yayın yaptı. Polis, 1’i kadın 4 saldırganın yakalandığını açıkladı.

Pakistan Başbakanı Khan’dan Yeni Zelanda saldırısına kınama Mardinli genç çifte dördüz Pakistan Başbakanı Khan’dan Yeni Zelanda saldırısına kınama Pakistan Başbakanı Imran Khan, Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen katliam sonrası yaptığı açıklamada saldırıyı kınadı.

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern: “Detaylı planlanmış bir terör saldırısı” Yeni Zelanda Başbakanı Ardern: “Detaylı planlanmış bir terör saldırısı” Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Christchurch şehrinde 2 camiye düzenlenen terör saldırısından sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Soruları cevaplayan Başbakan Ardern, saldırının çok detaylı planlanmış bir “terör saldırısı” olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Zelanda'daki katliama sert tepki Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Zelanda'daki katliama sert tepki Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni Zelanda'da Müslümanlara yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyor, faillerini lanetliyorum.

Yeni Zelanda'daki cami saldırısına Türkiye'den ilk tepkiler Yeni Zelanda'daki cami saldırısına Türkiye'den ilk tepkiler Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Yeni Zelanda'daki iki camiye yapılan saldırı hakkında açıklamalarda bulundu. İşte Türkiye'den saldırıya gelen ilk tepkiler...

YORUMLAR