28.05.2015 10:17
Dikkat, sürücü adaylarına tanınan süre uzatıldı

Serfitikasını henüz sürücü belgesine dönüştürmeyen vatandaşların evraklarını tamamlayıp sürücü belgesi almaları için tanınan süre uzatıldı.

Sürücü kurslarından sertifika almaya hak kazanan, ancak bunu sürücü belgesine dönüştürmeyenler için 29 Mayıs'a kadar tanınan süre 2 Temmuz 2015 tarihine uzatıldı.
Resmi Gazete'de 29 Mayıs 2013'te yayımlanarak yürürlüğe giren Taşıtlar Sürücü Kursu Yönetmeliği'nin 45. maddesi kapsamında, bu tarihten önce sürücü sertifikası alan kişilerin sertifikalarını 2 yıl içerisinde sürücü belgesine dönüştürmedikleri halde haklarının iptal edileceği kararlaştırıldı. Bu sürenin içinde değiştirilmeyen sertifikaların geçerliliği sona erecekti. Bu kapsamda vatandaşlardan yoğun talep gelmesi ve başvuruların her geçen gün artması nedeniyle yarın bitecek olan başvuruların son tarihi 2 Temmuz 2015'e uzatıldı. Geçtiğimiz günlerde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bu durumdaki sürücü belgesi almak isteyen kişilerin mağdur olmaması için internet randevu sistemini kaldırarak, işlemlerin tamamını kabul etmeye başlamıştı. Ayrıca yaşanacak yoğunluğu azaltmak için İstanbul'daki ilçe emniyet müdürlüklerine yazılı bir talimat gönderilmiş ve sürücü belgesi müracaat hizmetlerinde görevli personel sayısı arttırılmıştı. 

YORUMLAR