26.03.2015 18:09
Define ararken su kuyusuna düştü

Aydın'ın Germencik ilçesine bağlı Mursallı Mahallesi'nde, içinde define olduğuna inanılan su kuyusuna girmeye çalıştığı iddia edilen kişi, düşerek enkaz altında kaldığı kuyudan kurtarıldı.

Musallı Mahallesi'nde Çakaldere mevkisindeki metruk bir evin bahçesinde bulunan ve yörede içinde define bulunduğuna inanılan 15 metre derinliğindeki taş örme kuyuya girmeye çalıştığı iddia edilen Nurullah A. (44), ayağının kayması sonucu kuyunun içine düştü. Kuyunun taş duvarlarından kopan parçaların da üzerine düştüğü Nurullah A'nın, kuyu içinde sıkışıp kaldı.

Jandarmaya yapılan ihbar ardından Nurullah A.'nın kurtarılması için Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ve Aydın Büyükşehir Belediyesi arama kurtarma ekiplerince çalışma başlatıldı.

Ekiplerin yaklaşık 3 saatlik uğraşı sonunda kurtarılan Nurullah A, 112 Acil Servis ambulansıyla Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

İhbarın, Nurullah A. ile define aramak için kuyu başına gelen kişi tarafından yapıldığı ve kaza sonrası olay yerinden kaçtığı şüphesi üzerinde duran jandarmanın, bu kişinin kimliğinin belirlenmesi için çalışma başlattığı öğrenildi.

YORUMLAR