29.11.2018 11:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Trump'ın görüşme saati belli oldu

Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın görüşme saati belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan-Trump görüşmesi bu akşam saat 22.00'de olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu akşam 22.00'de ABD Başkanı Donald Trump ile görüşecek. Suriye'deki son durum ve ABD'nin YPG politikası, Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te gerçekleşecek görüşmenin kritik başlıkları arasında yer alacak. 

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili soruşturması, FETÖ ile mücadele ve iki ülke ilişkileri masadaki başlıklar arasında yer alacak. İki lider son olarak Fransa’da Birinci Dünya Savaşı'nı sona erdiren ateşkesin 100. yılı etkinliklerinde yemekte görüşmüştü. 

Arjantin’deki buluşmayla Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Trump'la, rahip Brunson krizinin çözülmesinin ardından ikinci kez yüzyüze görüşmüş olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arjantin'de ABD Başkanı Donald Trump'la Münbiç konusunu görüşeceklerini söylemişti.

PUTİN'LE CUMARTESİ GÖRÜŞECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cumartesi günü de, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bir görüşme gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan-Putin görüşmesinin saati 21.00 olarak belirlendi. 

YORUMLAR