21.06.2021 20:30
Turizmcilere müjde: KDV desteği 1 ay uzatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası alınan kararları açıkladı. Pandemi nedeniyle zor günler geçiren turizm sektörünü sevindiren bir müjdeyi paylaşan Erdoğan, KDV desteğinin bir ay daha uzatılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, turizm sektörüne yönelik KDV desteğinin bir ay daha uzatıldığını açıkladı.

FİYAT YÜKSELTECEKLERE İZİN YOK

Salgın nedeniyle yaşanan gelişmelere değinen ve sanayi sektöründe yaşanan gelişmeleri anlatan Erdoğan, tarımda yaşanan kuraklık sebebiyle ortaya çıkacak muhtemel sıkıntılara karşı tedbirleri aldıklarını belirtti.

Salgın ve kuraklık nedeniyle ortaya çıkan durumu istismar ederek hububat ile et, süt, yem fiyatlarını aşırı seviyede yükseltmeye çalışanlara izin vermeyeceklerini, gerekli dersi vereceklerini belirten Erdoğan, TMO’yu en etkin şekilde devreye sokarak uygun fiyatla yem ham maddesi satışını temmuz ayında başlatacaklarının altını çizdi.

KDV DESTEĞİ BİR AY DAHA UZATILDI

Salgın döneminde işlerine ara vermek veya sınırlandırmak zorunda kalan esnafları kısa çalışma ödeneğinden kira ve ciro desteğine kadar pek çok yöntemle desteklediklerini kaydeden Erdoğan, “Diğerleri ile uyumlu şekilde turizm sektörüne verdiğimiz KDV desteğini de bir ay daha uzatıyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Yasak 1 Temmuz'da kalkıyor İşte yeni kararlar: Sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası alınan kararları açıkladı. Erdoğan, 1 Temmuz'dan itibaren sokağa çıkma yasağının tamamen kaldırıldığını duyurdu. Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla, şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalarında sona ereceğini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Temmuz itibariyle kamuda normal mesai düzenine geçileceğini de sözlerine ekledi.

AŞILAMADA HEDEF: 18 YAŞIN ÜZERİ

Türkiye’nin aşılamada dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer aldığını söyleyen Erdoğan, “Haziran ayı ile birlikte aşılamayı hızlandırarak Türkiye’nin bu cendereden bir an önce kurtulabilmesi için ne gerekiyorsa yaptık yapacağız. Hamdolsun bu konuda oldukça iyi bir yere geldik. Bugün itibariyle yaptığımız aşı sayısı 43 milyon doza yaklaşmıştır. Son bir haftada nüfusuna oranla dünyada en çok aşı yapan ülke konumundayız. Son olarak 30 yaşa kadar indirdiğimiz aşılama faaliyetlerini aynı hızla sürdüreceğiz. Hedefimiz birkaç hafta içerisinde 18 yaş üzerindeki nüfusumuzun tamamına açmaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak : İHA
YORUMLAR