04.12.2015 15:36
Cuma namazı sonrası Türkmenlere dua

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyesi bir grup ve çok sayıda vatandaş, Ümraniye'de cuma namazı sonrası Bayırbucak Türkmenleri için dua etti.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ümraniye İlçe Temsilciliği üyesi bir grup ve çok sayıda vatandaş cuma namazı sonrası Bayırbucak Türkmenleri için dua etti. Ümraniye Cevher Ağa Camii'nde Cuma namazı sonrası biraraya gelen grup, Rusya'yı kınadı. Türkiye Gençlik Vakfı Ümraniye İlçe Temsilciliği adına Eyüp Erkovan açıklama yaptı.
Eyüp Erkovan, “Türkmen Dağı’nda öz kardeşlerimizi katleden başta katil Rusya olmak üzere, zalim Esad rejimini, sözde Müslüman devletleri ve güçlünün yanında olmak uğruna zulme boyun eğen, görmezden gelen mezalim dünya devletlerini lanetliyoruz. Tarih elbette tekerrür edecek ve dünya adalet üzerine yönetilecektir. Buna inancımız tamdır. Mazlum coğrafyaların umudu ülkemizin bekasına kast etmek isteyen dâhili ve harici tehditler ne olursa olsun, ideallerimiz doğrultusunda, yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Türkmen Dağı’ndan Doğu Türkistan’a, Mescid-i Aksa’dan Kahire’ye, Cezayir’den Tunus’a mazlum coğrafya için dua vaktidir” dedi. 

 

YORUMLAR