13.03.2017 13:56
Çavuşoğlu ve Lavrov telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov bugün yaptıkları telefon görüşmesinde Astana sürecini konuştu.

Ankara'nın talebi üzerine yapılan görüşmede, Çavuşoğlu ve Lavrov, Kazakistan'ın başkenti Astana'da yapılması planlanan 3. tur görüşmelere yönelik hazırlıkları değerlendirdi.

Cuma günü Moskova'da iki ülke liderlerinin başkanlığında yapılan Türk-Rus üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) toplantısı ışığında Astana sürecini istişare eden Çavuşoğlu ve Lavrov, ateşkesin desteklenmesi ve verimli bir müzakere süreci başlatılmasına ilişkin anlaşmaları da ele aldı.

Bakan Çavuşoğlu’ndan 2 kritik telefon görüşmesi Bakan Çavuşoğlu’ndan 2 kritik görüşme Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson'la telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Fransa Dışişleri Bakanı'ndan Çavuşoğlu mitingi açıklaması Fransa Dışişleri Bakanı'ndan Çavuşoğlu mitingi açıklaması Fransa Dışişleri Bakanı Jean Marc Ayrault, Çavuşoğlu'nun Metz mitingi için, "Fransız siyasetine müdahale unsuru taşımadığından, bu toplantıyı yasaklayacak bir gerekçe yoktur" açıklaması yaptı.

Mevlüt Çavuşoğlu, 'Biz bunun hesabını soracağız' 'Biz bunun hesabını soracağız' Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Hollanda'daki diplomatik skandalına ilişkin "Biz bunun hesabını soracağız. Özür dilesen de dilemesen de biz bunun hesabını soracağız." dedi.

YORUMLAR