03.10.2014 20:04
Boğa kaçtı polis kovaladı

Bursa'da, ipini kopartarak kaçan boğa ile polis arasında nefes kesen kovalamaca yaşandı. Veteriner tarafından atılan 3 tane uyuşturucu iğneye rağmen bir türlü sakinleşmeyen boğa, saatler sonra bir vatandaş tarafından etkisiz hale getirildi.

Edinilen bilgiye göre, Yunuseli hayvan pazarından aldığı boğayı merkez Yıldırım 152 Evler Mahallesi'ndeki evine götürmek isteyen Hüseyin Tatlı, boğayı kamyonetten indirdiği sırada kaçırdı. İpinden kurtulan boğa bir süre sokak aralarında koştuktan sonra Ankara yoluna çıktı. Ankara istikametine doğru kaçan boğa için alarma geçen polis ekipleri, şehirler arası yolu kapattı. Kızgın boğa ana yol üzerinde peşine taktığı polis ekipleri ve sahibiyle birlikte yaklaşık 10 kilometre koştu.


Bazı vatandaşların önünü kesmesi üzerine orta refüjden geçip ters şeride geçen boğa trafiği birbirine kattı. Ankara istikametinden Bursa istikametine seyreden sürücüler, üzerlerine doğru koşan boğayı görünce otomobillerini yol kenarlarına çekmek zorunda kaldı.

Boğa, Otosansit istikametine geldiği sırada veteriner tarafından uyuşturucu iğne atıldı. Buna rağmen bir türlü sakinleşmeyen boğa bir müddet daha kaçmaya devam etti. Bir polis memuru yanına yaklaşınca boğanın hışmına uğradı. Boğanın vurduğu polis memuru şans eseri yaralanmadı. Uzun süren kovalamacının ardından yorgun düşen boğa, bir vatandaş tarafından boynuna kement atılarak yakalandı. Polis ekiplerinden boğasını teslim alan Hüseyin Tatlı, kaçırdığı hayvanı saatler sonra evine götürebildi.

YORUMLAR