07.06.2016 17:28
'Birçok ismin vefat ettiği koltuktan korkmuyorum'

Aydın'ın İncirliova ilçesinin Acarlar belediyesinde 4 belediye başkanı ve 1 mahalle koordinatörünün yaşamını yitirdiği koltuğa atanan yeni ilçe koordinatörü Hüseyin Erkan korkmadığını söyledi.

Aydın’ın İncirliova ilçesinde daha önce belde belediyesi olan Acarlar'da 4 belediye başkanının hayatını kaybetmesinin ardından ilçe koordinatörlüğü görevini yürüten belediye meclis üyesinin de vefat etmesi üzerine yerine getirilen Hüseyin Erkan, "Bu koltuktan korkmuyorum" dedi.

Acarlar belediye başkanlığı görevini yürüten Durmuş Ali Akçan’ın 1994'de, göreve seçimle gelen Yunus Şentürk'ün de 2012'de vefatıyla dikkat çeken ölümler, vekaleten koltuğa oturan Adnan Yıldız ve ardından göreve gelen Cafer Yıldırım’ın 2013'de hayatlarını kaybetmesiyle devam etti.

Son belediye başkanı Aşkın Şimşek döneminde kapanan belediyede ölüm olayları, beldenin mahalleye dönüşmesi sonrasında da devam etti.

İncirliova Belediyesi meclisinde Acarlar mahalle koordinatörü olarak görev yapan Cevdet Şentürk de kanser nedeniyle dün vefat etti.

Şentürk'ün cenazesi, bugün öğle namazı sonrası Acarlar Merkezi Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi.

"Koltuğun 'uğursuz' olarak algılanması doğru değil"

Göreve atanan yeni ilçe koordinatörü Hüseyin Erkan (30), AA muhabirine yaptığı açıklamada, aynı koltukta daha önce bir çok ismin vefat ettiğini belirterek, genç olmasına rağmen bu durumdan korkmadığını söyledi.

Koltuğun kamuoyunda "uğursuz" olarak algılanmasını doğru bulmadığını vurgulayan Erkan, “Bunlar takdiri ilahi. Hizmet yolunda ölmek bizim için şehitliktir. Koltuktan korkmuyorum. Eğer hak yolunda halka hizmet anlayışıyla bu yolda ölünecekse biz bu yolda ölmeye razıyız.” diye konuştu.

YORUMLAR