07.11.2015 17:44
Belediye başkanının aracına silahlı saldırı

Sakarya'nın Sapanca İlçesi Belediye Başkanı Aydın Yılmazer'in park halindeki makam aracına silahlı saldırıda bulunuldu.

Alınan bilgiye göre, Yılmazer'in, belediye otoparkındaki makam aracına,  K.Y.C. tarafından henüz belirlenemeyen nedenle 3-4 el ateş edildi. Polis ekipleri tarafından yakalanan şüpheli, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden psikolojik rahatsızlığına yönelik raporu olduğu bildirilen şüpheli, savcılıkça serbest bırakıldı.

- Başkana geçmiş olsun ziyareti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ve partililer,  Belediye Başkanı Yılmazer'i ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Üstün, belediyedeki ziyaretinde yaptığı konuşmada, Sakarya'nın barış ve huzur kenti olduğunu söyledi.

Bu tür huzur bozucu davranışlara izin vermeyeceklerini anlatan Üstün, "Biz bu eğilimi nefretle kınıyoruz ve bu tür olayların her zaman karşısında olacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Başkanımızın, Sapanca’mızın yanındayız. Bu tür olaylara pabuç bırakacak bir teşkilat, hükumet değiliz. Son 10 yılda çetelerin küçüğü, büyüğü cezaevine girdi. Dolayısıyla bu tür ufak şeylere pabuç bırakmayız" diye konuştu.

Üstün, yargıdan gereğini yapmasını beklediklerini vurgulayarak "Böylesi vukuatları olan birinin sokaklarda dolaşıyor olması ve buna yargının sessiz kalması veya görmezden gelmesi  bizim açımızdan gerçekten şaşkınlıkla karşılaşılacak bir durumdur. O bakımdan gereğinin yapmasını bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yılmazer, tatsız bir olay yaşandığını belirterek  "Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden raporu olan şahıs, park halindeki makam aracıma üç dört el ateş ediyor. Şahısla hiçbir muhabbetim, samimiyetim yok. Ne iş ne de siyaset hayatımda bir tanışıklığım yok. Sahiplenen bir teşkilatımız, milletimiz ve partimiz olduktan sonra bize daha da güç ve enerji verecektir. Allah'ın izniyle yolumuzda, çizgimizde devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak : AA
YORUMLAR