12.02.2014 11:48
Batıkent-Sincan metroyla buluştu

Batıkent-Sincan Metrosu'nun ilk seferi, Cumhurbaşkanı Gül, Cemil Çiçek, Başbakan Erdoğan, İspanya Başbakanı Rajoy ve çok sayıda bakanın katımıyla gerçekleştirildi.

Batıkent-Sincan Metrosu'nun ilk seferi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ve çok sayıda bakanın katımıyla gerçekleştirildi. Metronun ilk seferinin hareket noktası Batıkent'teki Mesa istasyonuna ilk olarak TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcıları Beşir Atalay, Emrullah İşler ve Ali Babacan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu geldiler. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İspanyol Başbakanı Rajoy da istasyona birlikte inerek, vagonda bir süre bakanlarla sohbet etti.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de kendisini karşılayan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Ankara Büyükşenir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile istasyona indi. Daha sonra Gül, Çiçek, Erdoğan, Rajoy, Elvan ve Gökçek, sürücü bölümüne geçerek, vatmandan bilgi aldı. Vatman koltuğuna oturan Cumhurbaşkanı Gül, korna çalıp el sallayarak, ilk seferi başlattı. Cumhurbaşkanı Gül, TBMM Başkanı Çiçek, Başbakan Erdoğan, İspanya Başbakanı Rajoy ve çok sayıda bakanı taşıyan Metro, törenin yapılacağı Harikalar Diyarı'na ulaştı. İstasyondaki ışıklı panolarda Türkçe ve İspanyolca " Batıkent-SincanMetro hattına hoşgeldiniz" yazıldığı görüldü.

YORUMLAR