09.10.2019 21:00
Barış Pınarı Harekatı'nda son durum: Atışlar daha da yoğunlaştırıldı

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Tel Abyad'daki terör hedefleri yoğun ateş altına alındı.

Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Akçakale'nin karşısındaki Tel Abyad'da bulunan terör hedeflerine roketatar ve obüs atışları yapıldı.

Akşam saatlerinde bölgeye yönelik atışlar daha da yoğunlaştırıldı.

Tel Abyad'daki terör hedefleri yoğun roketatar ve obüs atışlarıyla vurulmaya devam ediliyor. 

Spor camiasından 'Barış Pınarı Harekatı'na destek Spor camiasından 'Barış Pınarı Harekatı'na destek TFF, TBF, TVF ile Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor kulüpleri başta olmak üzere spor camiası, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan "Barış Pınarı Harekatı"na destek verdi.

Ceylanpınar'daki hoparlörlerden mehter marşı çalınmaya başlandı Ceylanpınar'daki hoparlörlerden mehter marşı çalınmaya başlandı Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Ceylanpınar'daki hoparlörlerden mehter marşı çalınmaya başlandı.

Barış Pınarı Harekatı'ndan rahatsız oldular, Meclis'te HDP'den skandal açıklama Barış Pınarı Harekatı'ndan rahatsız oldular, Meclis'te HDP'den skandal açıklama TBMM Genel Kurulunda, HDP'nin, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin ifadeleri Genel Kurulda tepkiye neden oldu. HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, "Savaş ve işgal başlamış durumda ve Mecliste bu alkışlanıyor" dedi yanıt AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan geldi. Turan, "Bu konuşma Kürtleri bile yok etmeye çalışan PKK'nın konuşmasının ta kendisi" dedi.

BMGK, Barış Pınarı Harekatı için yarın acil toplanıyor BMGK, Barış Pınarı Harekatı için yarın acil toplanıyor Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili yarın acil toplanma kararı aldı.

Bakan Albayrak'tan 'Barış Pınarı Harekatı' için destek mesajı Bakan Albayrak'tan 'Barış Pınarı Harekatı' için destek mesajı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Barış Pınarı Harekatı hakkında açıklama yaptı. Bakan Albayrak, "Tarihi boyunca kazandığı zaferlerle şanını pekiştiren Türk ordusu, bir kez daha milletinin ve devletinin bekası için seferde. Rabbim kahraman Mehmetçiğin yolunu açık etsin, ordumuzu muzaffer kılsın" dedi.

Barış Pınarı Harekatı Koordinasyon Toplantısı yapıldı Barış Pınarı Harekatı Koordinasyon Toplantısı yapıldı Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında "Barış Pınarı Harekatı Koordinasyon Toplantısı" yapıldı.

 

YORUMLAR