09.03.2016 13:33
Arkadaşını bıçaklayıp öldürdü 'Kendimi korudum' dedi

Adana'da alkol aldığı arkadaşını kendisine küfrettiği gerekçesiyle iki yerinden bıçaklayıp öldüren zanlı adliyeye sevk edilirken, kendisini koruduğunu söyledi.

Edinilen bilgiye göre, olay, 8 Mart 2016 günü Yüreğir ilçesine bağlı Köprülü Mahallesi, 4284 Sokak 3 numaralı evde meydana geldi. İddiaya göre, Eşref Z. (38) dün akşam komşusu İrfan Salkım'ın (52) evine giderek birlikte alkol aldı. Bir süre sonra sarhoş olan iki arkadaş birbirine küfretmeye başladı. Bunun üzerine Salkım'ı iki yerinden bıçaklayıp yaraladıktan sonra evden ayrılan Eşref Z. kendi evine gitti.
Evde sızan Eşref Z. öğleye doğru kendine geldi. Yatağından kalkarak arkadaşının evine giden Eşref Z, dün akşam bıçakladığı Salkım'ın öldüğünü görünce Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliğini arayarak, "Ben arkadaşımı öldürdüm şu an onun yanındayım gelin beni alın" dedi. Şahsın bildirdiği adrese giden polis eve geldiğinde İrfan Salkım'ın öldüğünü belirledi. Olay mahalinde Eşref Z.'yi bulan polis zanlıyı gözaltına alırken, Salkım'ın cenazesi ise yapılan çalışmanın ardından adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Eşref Z.'nin sorgulamasında, "Daha önce arkadaşım iki kez alkol alırken beni bıçakladı. Dün de yine alkol aldıktan sonra küfürleşme oldu beni bıçaklamaya çalıştı bende elindeki bıçağı alıp onu bıçaklayıp evden ayrıldım." dediği öğrenildi. Zanlı sorgusunun ardından sağlık kontrolü için adli tıpa getirildi. Burada basın mensuplarının 'Neden öldürdün' sorusuna "Kendimi korudum" diye yanıt veren zanlı daha sonra adliyeye götürüldü.
Bu arada, Eşref Z.'nin 19 Mayıs 2001 tarihinde 70 yaşındaki komşusu Turgut Pek'i kendisine sarkıntılık ettiği için öldürdüğü ve 15 yıl hapis cezası aldığı, 6 yıl cezaevinde yattıktan sonra çıktığı öğrenildi.

 

YORUMLAR