15.03.2017 15:04
Almanya Türkiye'yi açık açık tehdit etti

Almanya'da Merkel hükümeti ilk kez açık bir dille referandum kampanyası için Almanya'ya gidecek Türk siyasetçilere yasak getirilebileceğini duyurdu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in sağ kolu olarak bilinen Başbakanlık Müsteşarı Peter Altmaier, ülkesinin yabancı hükümet üyelerine seçim dönemlerinde seyahat yasağı getirmek için elinde yasal imkanlar bulduğunu söyledi.

Alman Funke Medya Grubu'na konuşan Başbakanlık Müsteşarı Peter Altmaier, "Almanya'nın şimdiye kadar devletlerarası hukuktan doğan imkanları kullanmaması gelecek için açık çek değildir" dedi.

SAKLI TUTUYORUZ

Başbakan Merkel'in partisi Hristiyan Demokrat Birlik CDU'nun etkili isimlerinden olan Peter Altmaier, "Seyahat yasağı son seçenek olabilir. Bu hakkımızı saklı tutuyoruz" şeklinde konuştu.

Almanya'dan Türkiye'ye 4 bin PKK'lı cevabı Almanya'dan Türkiye'ye 4 bin PKK'lı cevabı Almanya İçişleri Bakanı de Maiziere, “Türkiye size bir terör listesi verdi mi?” sorusuna cevap verdi.

Almanya'dan Türkiye'ye referandum onayı Almanya'dan Türkiye'ye referandum onayı Almanya, 16 Nisan tarihinde yapılacak anayasa değişikliği referandumu için Almanya’da sandık kurulmasına onay verdi.

YORUMLAR