18.10.2021 23:17
400 milyon dolarlık yüzen saray Muğla'ya demirledi! Görenler dönüp bir daha baktı

Muğla’nın Bodrum ilçesine her birinin üstünde helikopter olan 3 tane milyon dolarlık yatlar limana demirledi. Yatları gören vatandaşlar dakikalarca bakakaldı.

Rus milyarder Andrei Skoch, 400 milyon dolarlık 100 metre uzunluğundaki ultra lüks yatı “Madame Gu”yu ilçe merkezindeki Gemi Yanaşma İskelesi’ne demirledi. İçerisinin adeta bir sarayı andırdığı yatın, 6 kabini, jakuziler, restoranlar, sauna, buhar odası, jetski, helikopter pisti ve 2 otomobilin sığacağı büyüklükte bir garajı bulunuyor. 400 milyon dolarlık yatın yakıt ikmali yapacağı ve yarın ilçeden ayrılacağı belirtildi.

FLYING FOX İHTİŞAMIYLA GÖZ KAMAŞTIRDI

Önceki yıl Amazon’un sahibi ünlü milyarder Jeff Bezos’un kiralayıp Bodrum ve Muğla koylarını gezdiği yat Flying Fox da geçen hafta Bodrum’a gelmişti. Bir haftadan beri Bodrum koylarını gezen yat, Gemi Yanaşma İskelesi’ne demirledi. 136 metre uzunluğundaki Cayman Adaları bayraklı yat, motor yatların uzunluk sıralamasına göre 18'inci sırada yer alıyor.

JENNİFER LOPEZ’İN GÖZDESİ OLAN YAT BODRUM’DA

Jennifer Lopez, Heidi Klum, Julia Roberts gibi birçok dünyaca ünlü ismin gözdesi olan mega yat “Cloudbreak” ise her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçeye geldi. Üzerinde helikopter de bulunan 72 metre uzunluğundaki 200 milyon dolarlık yatta havuz, sauna, masaj odası, sinema salonu ve spor salonu gibi imkanlar yer alıyor.

YORUMLAR