16.01.2015 09:13
4 ilde eğitime kar tatili

Kar yağışı nedeniyle Malatya, Adıyaman, Elazığ ve Hakkari'de okullar 16 Ocak 2015 Cuma tatil edildi.

Adıyaman'da olumsuz hava koşulları nedeniyle 3 ilçede eğitime bir gün ara verildi. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, yoğun kar yağışı nedeniyle Sincik, Çelikhan ve Tut ilçelerinde ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime 16 Ocak Cuma ara verildi. İlçelerde kar yağışının yoğun şekilde devam ettiği bildirildi.
Elazığ

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle 16 Ocak Cuma Elazığ merkez ve ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretime ara verildiği belirtildi.
Malatya
Malatya'da da yoğun kar yağışı nedeniyle, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince, il genelindeki ilkokul, ortaokul ve liselerde tedbir amacıyla eğitime bugün ara verildiği belirtildi. Hamile, emzikli, engelli ve kronik hastalığı bulunan kamu görevlilerinin de bugün idari izinli sayılacağı kaydedildi.
Hakkari
Hakkari'de kar nedeniyle il merkezinde taşımalı eğitim verilen okullar bir gün tatil edildi. Kentte akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezinde taşımalı eğitim verilen okullarda eğitim öğretime 16 Ocak 2015 Cuma ara verildi.

YORUMLAR