03.01.2016 15:32
3 ilde okullar tatil edildi

Bartın’da, Sinop ve Batman'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

İLK TATİL HABERİ BARTIN'DAN GELDİ  Kentte kar yağışı etkisini sürdürüyor. Kent merkezinde kar kalınlığı 120 santimetre, yüksek mahallelerde ise 2 metreye ulaştı. Kent merkezinde araçlar kara gömüldü. Ara sokaklar kar nedeniyle kapandı. Belediye ekipleri, 200 personelle caddelerde vatandaşların yürüyebilmesi için kar temizleme çalışması yapıyor. Şehir içinde ulaşım aksadı. Kar nedeniyle 200 köy yolu ulaşıma kapandı. Kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle pazartesi ve salı günleri eğitime 2 gün ara verildi.
SİNOP'TA EĞİTİME KAR ENGELİ

 Sinop il merkezi ile 4 ilçedeki okullarda kar nedeniyle  eğitime bir gün ara verildi. 
 İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, bölgede kar yağışının üç gündür etkisini sürdürdüğünü söyledi. 
 Özellikle sahil kesiminde yer alan ilçelerde yoğun kar yağışı olduğunu  belirten Türkkan, "Bu nedenle yarın il merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve  Erfelek ilçelerinde eğitime bir gün ara verilme kararı alınmıştır. Söz konusu  ilçelerdeki okulların tamamı tatil edilmiştir" dedi. 
 Türkkan, diğer ilçelerde ise eğitim, öğretimin devam edeceğini  kaydetti. 
 Bu arada Sinop Üniversitesinde yarın yapılacak sınavların da bir gün  ertelendiği ifade edildi. BATMAN'DA DA OKULLAR 1 GÜN TATİL EDİLDİ
 Batman'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime Sason  ilçesinde iki, merkez ve diğer ilçelerde bir gün ara verildi. 
 Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve don olayları dolayısıyla  herhangi bir olumsuzluk ya da mağduriyet yaşanmaması için eğitime ara verilmesine  karar verildiği bildirildi. 
 Sason ilçesinde yarın ve salı günü, il merkezi ve diğer ilçelerde ise  yarın eğitime ara verileceği duyurulan açıklamada, "Kamuda çalışan engelli ve  hamile personellerimiz de yarın idari izinli sayılacaktır" ifadesine yer verildi. 

YORUMLAR