20.09.2021 12:07
TOKİ indirim kampanyası için ikinci round: Başvurular yarın başlıyor

TOKİ tarafından yapılan evleri almak isteyen vatandaşların merakla beklediği karar geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından her yıl yapılan 'TOKİ indirim kampanyası' bu yıl yoğun talep gelmesi üzerine ikinci kez yapılacak. TOKİ başvurusu ise yarın başlıyor.

TOKİ, yarın başlayacak ve 19 Ekim'e kadar sürecek olan indirim kampanyasında, borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 22 indirim yapılacağını açıkladı. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar, 21 Eylül – 19 Ekim 2021 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek. Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 22 oranında indirim yapılacak.

BÜTÜN BORCUNU ÖDEMEYEN DE KAMPANYADAN YARARLANACAK

TOKİ tarafından yapılan açıklamada yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşların da yararlanabileceği bildirildi. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

Ayrıca kampanyadan yararlanmak isteyenler için başvurular 21 Eylül – 19 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

KAMPANYADAN YARARLANMA ŞARTLARI

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

İşte kamu bankalarının kredi faiz oranları:

YORUMLAR