29.05.2021 08:07
Kripto para yatırımcısı dikkat! Sonunuz mortgage mağdurları gibi olabilir

Kripto para yatırımcılarına kritik bir uyarı geldi. Uzmanlar, Amerika’daki ‘mortgage krizi’ gibi tüm varlıklarınızı kaybedebilirsiniz uyarısında bulundu.

Uzmanlardan kripto para yatırımcılarına tüm varlığınızı kaybedebilirsiniz uyarısı geldi.

MORTGAGE KRİZİ BENZETMESİ

Bir dönem sürekli yükselen kripto para piyasası, son dönemde ise çalkantılı bir süreç yaşıyor. Uzmanlarsa kripto parayı ABD’deki mortgage krizine benzetti. O krizde nasıl ki, evlerin değeri kağıt değerinde değilse, sanal paranın da gerçek değerinin belirtilen değerde olmadığı söylendi.

KRİPTO PARA YATIRIMCILARINA UYARI

Kripto para yatırımcılarının büyük zarar görebileceğini söyleyen Samsun Kuyumcular Odası Başkanı ve Ekonomi Doktoru Salih Özman, “Küçük yatırımcılar sanal yatırımlardan büyük zarar görebilir. Ellerindeki varlıkları sıfıra da düşebilir. Örnek olarak mortgage krizi Amerika’da birçok şirketi ve vatandaşı parasız bıraktı” dedi.

Dünyaca ünlü ekonomistlerden Bitcoin açıklaması Dünyaca ünlü ekonomistlerden Bitcoin açıklaması Dünyaca ünlü ekonomi yöneticileri Bitcoin hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. Kimi ‘tehlike unsuru’ dedi. Kimi ‘görmezden gelemeyiz’ dedi. Kimi de bir miktar aldığını duyurdu. Ünlü ekonomist Nouriel Roubini, Bitcoin'in bir çeşit para veya finansal varlık olduğu görüşünü reddederek “bunlar daha çok bir balona benziyor” ifadesini kullandı.

"EN GÜVENLİ LİMAN ALTIN"

Kripto para piyasasında Türkiye'de de çok mağdurun olduğunu belirten Salih Özman, her zaman en güvenli yatırımın güvenli liman olan altın olduğunu söyledi.

Kripto paraya yatırım yapanlara kritik uyarı: Panik satışı yapmayın Kripto parada panik uyarısı Kripto para piyasasında yaşanan dalgalanma, özellikle Bitcoin için gündemde olan hızlı düşüş yatırımcıları tedirgin ediyor. Uzmanlar, kripto paraya yatırım yapanların için 'panik satışı yapmayın' uyarısında bulundu.

Elvan: Kripto düzenlemesi kısa sürede bitecek Elvan: Kripto düzenlemesi kısa sürede bitecek Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan yaptığı açıklamada, "Kripto düzenlemesi kısa sürede bitecek." dedi. Bakan Elvan, "Vatandaş yönetemeyeceği riski almasın." uyarısında bulundu.

YORUMLAR