15.03.2017 22:43
Hollandalı tur operatörü THY ile işbirliğine son verdi

Hollandalı tur operatörü 'Go Explore' Türk Hava Yolları ile işbirliğini sona erdirdi.

Hollanda ile yaşanan siyasi kriz iş dünyasına da sıçradı. Hollandalı tur operatörü 'Go Explore' Türk Hava Yolları ile işbirliğini sona erdirdi.

TANSİYONUN YÜKSELMESİ İŞ DÜNYASINA SIÇRADI

Geçtiğimiz günlerde anayasa referandum unda 'Evet' kampanyası yapmak için bu ülkeye gitmek isteyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçuş izninin iptal edilmesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın konvoyona engel olunması ile başlayan tarafların giderek dozu artan sert söylemleri ile iki ülke arasında siyasi tansiyon yükselmişti.

Hollanda basınında yer alan habere göre, bu gelişmelerin ardından Hollandalı tur operatorü GO Explore, Güney Afrika'ya olan seyahatlerde THY uçaklarını kullanmama kararı aldı.

Almanya'da bir skandal karar daha Almanya'da bir skandal karar daha Almanya'da Saarland eyaletinin ardından bir eyaletten daha yabancı politikacılara toplantı yasağı açıklaması geldi.

'Hollanda'nın Türk bakanlara yönelik tutumunu şiddetle kınıyorum' 'Hollanda'nın Türk bakanlara yönelik tutumunu şiddetle kınıyorum' Afganistan Devlet Başkanı Birinci Yardımcısı Raşid Dostum, Hollanda'nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik skandal tavrını kınadığını söyledi.

İngiltere'den Türkiye ve Hollanda'ya 'hızlı çözüm' çağrısı İngiltere'den Türkiye ve Hollanda'ya 'hızlı çözüm' çağrısı İngiliz hükümeti, Türkiye ile Hollanda arasındaki gerginliğe ilişkin taraflara hızla çözüme varmaları çağrısında bulundu.

YORUMLAR