06.05.2021 07:15
Emeklinin beklediği haber geldi

Emeklilere bayram ikramiyesinin 6-7 Mayıs'ta yatırılacağı açıklanmıştı. Buna göre 6 Mayıs'ta (bugün) SSK'dan emekli olanların 7 Mayıs'ta ise Emekli Sandığı ve BAĞKUR'dan emekli olanların bayram ikramiyesi hesaplarına yatırılacağı duyurulmuştu. Milyonlarca emeklinin beklediği haber geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilerin bayram ikramiyelerinin bugün itibarıyla ödenmeye başlandığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla emeklilere verilen bayram ikramiyesi yasal düzenlemeyle bin 100 lira olmuştu.

Erdoğan'ın bayram öncesine yetişecek dediği ikramiyelerin 6-7 Mayıs tarihlerinde hesaplara yatırılacağı duyurulmuştu.

BAKAN BİLGİN'DEN EMEKLİLERİ SEVİNDİREN HABER
Milyonlarca emeklinin beklediği haber geldi. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, emeklilere ödenecek olacak 1100 lira bayram ikramiyesinin hesaplara yatmaya başladığını duyurdu.

EMEKLİ İKRAMİYELERİ ÖDENİYOR
2021 yılı Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri düzenlemeye göre bugün ödenmeye başlanacak. SSK'dan emekli olanalrın ikramiyesi bugün (6 Mayıs), Bağkur ve Emekli Sandığı'ndan emekli olanların iktamiyeleri ise 7 Mayıs'ta hesaplara yatacak. Emeklilere ödenecek olan bayram ikramiyesinin toplam miktarı ise 12 milyar 300 milyon lira.

MÜJDEYİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VERMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekliye verildecek olan bayram ikramiyelerinin bayrama yetişeceğini ve 1100 lira olacağını duyurmuştu.

Emekliler tam kapanmada maaşlarını nasıl alacak? Emekliler tam kapanmada maaşlarını nasıl alacak? İçişleri Bakanlığı, tam kapanma dönemine ilişkin yeni soruları cevapladı. Buna göre, emekliler, tam kapanma dönemi içerisinde 3-15 Mayıs'ta yapılacak maaş ve bayram ikramiyeleri ile diğer maaş, aylık ve ücret ödemeleri için güzergah ve zaman kuralına uygun davranmak kaydıyla en yakın banka şubesine ve ATM'lere gidebilecek.

Emekliye bayram ikramiyesi müjdesi Emekliye bayram ikramiyesi müjdesi 13 milyon emekliye bayram ikramiyesinin hesaplara yatacağı tarih belli oldu. 1.000 TL tutarındaki bayram ikramiyesi mayıs ayının ilk haftası yatırılacak.
Memur ve memur emeklilerine maaş müjdesi! Memur ve memur emeklilerine maaş müjdesi! Memurlara ve memur emeklilerine Temmuz'da yüzde 3 zamma ilaveten enflasyon farkı da verilecek. En düşük aylık memurda 4 bin 276, emeklide 3 bin 234 lira olacak. Memurların maaşlarıyla birlikte aile yardımı da Temmuz'da artacak. Yüzde 7.09'luk tahmine göre; eş yardımı 403,55, çocuk yardımı 0-6 yaş için 88,77, 6 yaş üstü için 44,38 liraya çıkacak.
Son dakika: Emeklilere bayram ikramiyesi 1100 TL Son dakika: Emeklilere bayram ikramiyesi 1100 TL Son dakika...Emeklilere bayram ikramiyesini bin 100 TL’ye çıkaran teklif TBMM'de kabul edildi.

YORUMLAR