09.05.2015 18:24
'Birileri boş sözlerle 150 milyar lira harcayacağını söylüyor'

Enerji Bakanı Taner Yıldız 7 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çekti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Birileri boş sözlerle bir çırpıda 150 milyar lira harcayacağını söylüyor. Sen 150 milyar liranın ne demek olduğunu biliyor musun? Biz işçisine, memuruna, emeklisine ve düşkününe para olduğu zaman dağıtan bir iktidarız" dedi. Bakan Yıldız, partisinin il başkanlığınca Şekerpark'ta düzenlenen mitingde 7 Haziran seçimlerinin Türkiye için önemine dikkati çekti. Seçmenlerin boş vaatlere inanmadığını ifade eden Yıldız, "Kimse kimsenin kara kaşına kara gözüne oy vermez. Eğer bir yatırım ve hizmet varsa oy vermek normal" diye konuştu. "Bu millet Cem Uzan'ı gördü ve ona da inanmadı" diyen Bakan Yıldız, seçim çalışmaları kapsamında il il, belde belde dolaştıklarını söyledi.

Muhalefet partilerinin vaatlerine de değinen Yıldız, şöyle konuştu:

"Birileri boş sözlerle bir çırpıda 150 milyar lira harcayacağını söylüyor. Sen 150 milyar liranın ne demek olduğunu biliyor musun? Biz işçisine, memuruna, emeklisine ve düşkününe para olduğu zaman dağıtan bir iktidarız. AK Parti'yi hep bitirmek ve düşürmek istediler. Sandıkta bunu başaramadılar başka yollara yöneldiler. Her defasında vatandaşın verdiği oyu küçümseyen ve vatandaşı kendisine uzak görenler oldu. Bizi iktidara vatandaşımız getirdi ve ancak vatandaş indirir."

Yıldız, AK Parti hükümetleri döneminde ülke kaynaklarının halk için kullanılmaya başlandığını, bundan sonra da böyle devam edeceğini belirtti. 17 ve 25 Aralık süreçleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Yıldız, bazı dış güçlerin içerideki yandaşları aracılığıyla vesayet kurmaya çalıştığını anlattı.

Halkın bunların farkında olduğuna işaret eden Yıldız, "Yapmak istediğiniz bir şeyler varsa, bu ülkenin hükümetiyle yapacaksınız. Size bu yetkiyi kim verdi? Kapı kapı dolaşın, lütfen Türkiye'nin nasıl büyüdüğünü, kan emicilerden nasıl kurtulduğumuzu, çözüm süreci ile kamburdan nasıl kurtulduğumuzu anlatın" şeklinde konuştu.

Bakan Yıldız, daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Dünyanın Rengi Türkiye'nin Misafiri Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliğine katıldı. Kurulan stantları gezen Yıldız, yabancı uyruklu öğrencilerle bir süre sohbet etti. Türkiye'de 160 ülkeden 80 bin yabancı uyruklu öğrenci bulunduğunu kaydeden Yıldız, bu sayıyı gelecek 5 yılda 200 bine yükseltmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

YORUMLAR