13.10.2021 17:29
2022 model Opel Astra’nın fiyatı belli oldu! Yeni Opel Astra'nın özellikleri neler?

Otomobil sektörünün başarılı isimlerinden biri olan Alman otomobil devi Opel, geçtiğimiz aylarda tanıtmış oldu Astra model aracının fiyatını duyurdu. Modelin tanıtımının ardından merakla takip edilen Opel Astra’nın Avrupa fiyatları belli oldu. İşte 2022 yılında satışa sunulacak olan Opel Astra özellikleri ve fiyatı ile ilgili detaylar.

Dizel motor ve benzinli seçeneklerinin bulunmasıyla birlikte ilk kez şarj edilebilir hibrit teknolojisine sahip olan Opel Astra, kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 2022 yılında satışa sunulacak olan otomobilin fiyatı ile ilgili belirlemeler de oldu. Lansmandan itibaren yoğun ilgi toplamakta olan 2022 model Opel Astra’nın Avrupa fiyatı belli odu.

2022 OPEL ASTRA’NIN ÖZELLİKLERİ

Alman otomobil devi olan Opel’in en çok satan modeli Astra, yeni görünümüyle 2022’de satışa sunulacak. C segmenti hatcback sınıfının yeni üyesi olan model, şarj edilebilir hibrit teknolojisine sahip. Böylece elektrikli ilk model olma özelliğini taşıyor. Tasarımında Crossland, Mokka ve Grandland modellerinde olduğu gibi cesur ve saf çizgisini korumaya devam eden Astra, elektrikli otomobil modellerini 2023 yılında satışa sunacağını duyurdu.

Opel marka elçisi Jurgen Kloop’un katılımıyla tanıtıma çıkarılan 2022 model Opel Astra, geniş iç mekanı ve sportif tasarımıyla meraklılarının ilgisini topladı. Uzunluğu 4.374 mm ve genişliği 1.860 mm olan yeni Opel Astra’nın bagaj hacmi 422 litre. 2022 model Opel Astra, 6 ileri manuel, 8 ileri otomatik şanzımana sahip. Ayrıca 110 bg benzinli, 130 bg dizel motor seçenekleri mevcut. Bunların yanı sıra şarj edilebilir hibrit versiyonları da mevcut olan yeni Astra’nın elektrikli modellerinde 225 bg’ye kadar güç üretme özelliği mevcut.

En güncel otonom sürüş desteklerini yapısında barındırmakta olan Opel Astra, donanım konusunda da birçok yeni özelliğe sahip durumda. Ön cama yerleştirilmiş olan çok işlevli kamera ile birlikte birer tane yanlarda bir tane de arkada olmak üzere toplamda 4 adet kamerası olan yeni modelin aynı zamanda bir önde ve diğerlerinin her biri köşelerde olmak üzere 5 adet radar sensörüne sahip.

2022 MODEL OPEL ASTRA FİYATI

2022 yılı itibariyle ülkemizde de olmak üzere tüm dünyada satışa sunulacak olan yeni Opel Astra’nın siparişlerinin 2021 Ekim ayından itibaren başlayacağı bildirildi. 2022 yılının ilk yarısında satışa sunulması beklenen 2022 Model Opel Astra’nın başlangıç fiyatının 22 bin 465 Euro olacağı söyleniyor.

YORUMLAR