12.10.2018 17:49
YÖKDİL SONUÇLARI SORGULA ÖĞRENN | YÖKDİL 2018 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? YÖKDİL SORGULAMA TIKLA

Yökdil sonuçları açıklandı mı? YÖKDİL Sonuçları Sorgula | YÖKDİL Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? YÖKDİL ÖĞREN... 22 Eylül 2018 YÖKDİL Sınav sonuçlarının günler geçmesine rağmen henüz açıklanmaması, sınava girenleri adayları meraklandırdı. YÖKDİL Sınav sonuçlarına ilişkin bir duyuru bekleyen adaylar, sık sık duyuru sayfasını ziyaret ederek son durumu ve nezaman açıklanacak gibi haberleri takip ediyor. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL sınav sonuçları nasıl sorgularım, nasıl öğrenirim. İşte detaylar...

YÖKDİL Sonuçları Sorgula | YÖKDİL Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? YÖKDİL ÖĞREN... 22 Eylül 2018 YÖKDİL Sınav sonuçlarının günler geçmesine rağmen henüz açıklanmaması, sınava girenleri adayları meraklandırdı. YÖKDİL Sınav sonuçlarına ilişkin bir duyuru bekleyen adaylar, sık sık duyuru sayfasını ziyaret ederek son durumu ve nezaman açıklanacak gibi haberleri  takip ediyor. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL sınav sonuçları nasıl sorgularım, nasıl öğrenirim. İşte detaylar...

YÖKDİL sınav sonuçları sorgula, Yökdil sonuçları açıklandı mı? 22 Eylül Cumartesi günü tamamlanan beşinci YÖKDİL sınavının ardından heycanlı bekleyiş devam ediyor. YÖKDİL sınavının ardından sonuçların açıklanacağı tarih, çok sayıda adayın arayışında. İşte, YÖKDİL Sonuçları Sorgula | YÖKDİL Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? YÖKDİL ÖĞREN... 

YÖKDİL'in sınav sonuç tarihiyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Geçmiş dönemlerde düzenlenen YÖKDİL sınavlarının sonuçları, sınavın üzerinden 18 gün geçmesiyle birlikte erişime açılmıştı. Bu bilgiler ışığında beşinci YÖKDİL sınavına ait sonuçların 12 Ekim tarihinde erişime açılabileceği tahmin ediliyor.

YÖKDİL sınav sonuçları yokdil.yok.gov.tr adresinde sisteme giriş yapılarak öğrenilebilecek. Konu hakkında bir gelişme olduğu ya da sonuçlar açıklandığı takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.

YÖKDİL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR? NASIL ÖĞRENİRİM?
YÖKDİL Sınava giren adaylar sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair sorgulaması devam ederken, Anadolu Üniversitesi sonuç açıklanma tarihi üzerinden resmi açıklamada bulunmuyor. İlkbahar dönemi sınav sonuçları, sınavın ardından 20 gün geçtikten sonra açıklandı. Sınav sonuçlarının 11-12 Ekim tarihlerinde açıklanması bekleniliyor.

YÖKDİL SINAVI NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Değerlendirme 100 (yüz) puan üzerinden, yalnızca doğru cevaplar dikkate alınarak yapılacak, yanlış cevaplar sınav sonucuna etki etmeyecektir Adayın birden fazla cevap verdiği sorular yanlış kabul edilecektir. Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle “geçersiz” sayıldığı takdirde, sınava giren adayların ilgili soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir. Puan hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) × 100] formülü kullanılacaktır.

YÖKDİL NEDİR?

YÖKDİL Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir. YÖKDİL sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir. Alana özgü ilk akademik dil sınavı olan YÖKDİL, mevcut Yabancı Dil Sınavı'nın (YDS) yanında, adayın alanındaki (fen, sosyal ve sağlık) İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça yeterliliğini belirlemeye yönelik “akademik yabancı dil sınavı” niteliği taşıyor.

Sınava, yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar başta olmak üzere yabancı dil bilgisi seviyesini ölçmek isteyenler, üniversitelerce kendilerinden dil yeterlilik puanı istenen öğrenciler ve diğer adaylar da katılabiliyor.

YORUMLAR