31.08.2018 07:39
YKS TERCİH Sonuçları ÖĞREN: Üniversite Sonuçları Açıklandı! | ÖSYM YKS SORGULA

YKS Tercih sonuçları öğren, YKS Tercih Sonuçları ne zaman açıklanacak, YKS sonuçları açıklandı mı aramaları sürüyor. Öğrencilerin heyecanla beklediği YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite Sınavı sonuçları açıklandı mı? 2018 ÖSYM sonuç sorgulama sisteminden YKS sonuçları açıklandığı zaman öğrenebilirsiniz. İşte detaylar

YKS TERCİH sonuçları öğren, YKS TERCİH sonuçları açıklandı mı, Yks ne zaman açıklanacak, yks sonuç öğren, ösym sonuç açıklama sistemi aramaları sürerken üniversite sonuçları ve üniversite sonuçları açıklandı mı sorgulamaları da devam ediyor.

Milyonlarca öğrenci 2018 YKS sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Kimi öğrenci üniversiteye yerleşecek kimisi yerleşemeyecek. Yerleşemeyenler bir sene daha YKS sınavı için ter dökecek. Peki üniversite sonuçları açıklandı mı, yks sonuçları ne zaman açıklanacak, yks sonuç öğren, ÖSYM sonuç sorgula... İşte YKS sonuçlarına dair merak edilenler

YKS tercih sonuç, YKS açıklandı mı, YKS ne zaman açıklanacak, üniversite sınavı sonuçları, üniversite sınavı ne zaman açıklanacak, üniversite sınavı 2018, üniversite sınavı ile ilgili son haberler, üniversite sınavında son dakika, üniversite sınavı soruları 2018, üniversite sınavı sonuçları ne zaman 2018... tüm aramalarınızın cevabı haberimizde

YKS SONUÇLARI AÇIKLANMA TARİHİ

YKS SONUÇ ÖĞRENME SAYFASI-TIKLA

2018 Üniversite yerleştirme sonuçları "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden  adaylara duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine  gönderilmeyecek.

Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli  olduğunda veya adayın müracaatı halinde yerleştiği programı gösteren bir yazı  verilecek. 

Son dakika... ÖSYM YKS soru ve cevapları yayımlandı Son dakika... ÖSYM YKS soru ve cevapları yayımlandı Son dakika! ÖSYM tarafından 30 Haziran - 1 Temmuz tarihlerinde yapılan YKS Üniversite giriş sınavının soruları ve cevap anahtarı erişime açıldı.

Yerleştirme sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı henüz netleşmedi.

Geçtiğimiz yıl 26 Temmuz tarihinde sona eren tercih döneminin ardından sonuçlar, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden 8 Ağustos tarihinde erişime açılmıştı. Bu çerçeve ele alınırsa, bu yıl YKS tercih sonuçlarının 27 Ağustos Pazartesi günü ÖSYM tarafından açıklanması beklenebilir. Konu hakkında ÖSYM'den resmi bir açıklama olduğu takdirde haberimizden okuyabilirsiniz. 

ÜNİVERSİTE KAYIT İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül’de yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül'de olacak.

YERLEŞEMEYENLER İÇİN SON ŞANS: EK YERLEŞTİRME

Üniversite kontenjanları yayınlanıp, üniversite tercihleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme süreci başlayacak. Merkezi yerleştirme kapsamında tercih yaptıktan sonra tercih sonuçlarıyla birlikte bir üniversiteye yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuru yapamıyorlar. Ek yerleştirmede, ön lisans ve lisans programlarına merkezi genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında puanı olan aday yerleştirilmeyecek. Ek yerleştirme tercih ücreti 15 lira olacak. Ek yerleştirme için tercih yapan adaylardan ek yerleştirme ücretini yatırmayanların yapacakları tercihler işleme alınmayacak.

ÜNİVERSİTE SONUÇLARI SONRASI KAYIT BELGELERİ BUNLAR OLACAK

a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi
b) Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)
c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf
d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge
e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

YORUMLAR