24.07.2018 10:33
Sözleşmeli Öğretmenlik atama Sonuçları Sorgulama, MEB İKGM öğretmen atama sonuçları sorgulama ekranı

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklanıyor! MEB İKGM atama sonuçları sorgulama ekranı haberimizde mevcut. Binlerce öğretmen adayının heyecanlı bekleyişi bugün son buluyor. Ankara'da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından atamalar gerçekleşiyor. Atama sonuçlarını İKGM atama sorgulama sayfasından öğrenebilirsiniz. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları burada.

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklanıyor! MEB İKGM atama sonuçları sorgulama ekranı haberimizde mevcut. Binlerce öğretmen adayının heyecanlı bekleyişi bugün son buluyor. Ankara'da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından atamalar gerçekleşiyor. Atama sonuçlarını İKGM atama sorgulama sayfasından öğrenebilirsiniz. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları burada.Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklanıyor! 24 Temmuz salı sabahı MEB sözleşmeli öğretmen atamasın yapacak. Ankara'da çekilen kura ile atama yapılacak. Atama sonuçlarını  İKGM atama sonuçları sorgulama sayfasından sorgulayabilirsiniz. Sözleşmeli öğretmenlik atamalarında sona gelindi. Yaklaşık 60 bin öğretmen adayının beklediği atamalarda 20 bin öğretmenin ataması yapılacak.

Sözleşmeli öğretmenlik atamalarında sona gelindi. Bu gün Ankara'da yapılan atamalar ile ilgili son dakika gelişmelerini  sizler için derledik. Aşağıdaki  MEB İKGM atama sonuçları sorgulama sayfasını linkine tıklayarak sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçlarını sorgulayabilirsiniz.

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları sorgulama ekranı

24 TEMMUZ SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN 

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklanıyor! MEB’in sözleşmeli öğretmenlik için açtığı başvurular yoğun ilgi gördü. 3 bin 806 kontenjan ayrılan sınıf öğretmenliğine 9 bin 567 kişi başvurdu. 1907 kontenjan verilen din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için 5 bin 115 aday başvuru yaptı. İlköğretim matematik öğretmenliğine 1453 kontenjan ayrılırken, başvuru 3 bin 437 oldu.

20 bin sözleşmeli öğretmen atandı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 bin öğretmen adayının atanması töreninde konuştu. Öğretmenlerin görev yeri bilgisayar kurası ile belirlendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da düzenlenen törene katıldı. Selçuk'un açıklamasından satır başları şöyle:

"Öğretmenlik mesleği fedakarlık mesleği, çocuğun huzuru için öğretmenin huzursuzluğu şart görünüyor.  Bu işin basit bir memuriyet olmadığının farkına varın lütfen."

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK İÇİN ATANAN ADAYLAR 4+2 YIL ÇALIŞACAK

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklanıyor!  20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonucu ataması çıkan öğretmenler atandıkları ilde 4 yıl süresince sözleşmeli olarak çalışacak. Her sene öğretmenlerle sözleşme yenilenecek. 4 yıl süresi sonunda öğretmenler kadroya alınacaklar. 2 yıl da kadrolu olarak çalışacak öğretmenler atandıkları yerde toplamda 6 yıl çalıştıktan sonra faklı illere tayin isteyebilecek.

ÖĞRETMEN ADAYLARI ATAMA SONUÇLARINI BÜYÜK BİR HEYECANLA BEKLİYOR

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklanıyor! MEB’in sözleşmeli öğretmenlik için açtığı başvurular yoğun ilgi gördü. 3 bin 806 kontenjan ayrılan sınıf öğretmenliğine 9 bin 567 kişi başvurdu. 1907 kontenjan verilen din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için 5 bin 115 aday başvuru yaptı. İlköğretim matematik öğretmenliğine 1453 kontenjan ayrılırken, başvuru 3 bin 437 oldu.

Fen bilimleri-fen ve teknoloji öğretmenliğine 2 bin 925 kişi başvururken, kontenjan 1095’ti. 1450 kontenjan ayrılan Türkçe öğretmenliğine 3 bin 914; 2 bin 2 kontenjana sahip İngilizce öğretmenliğine 4 bin 307; 1676 kontenjan ayrılan okul öncesi öğretmenliğine 4 bin 575; 673 kontenjana sahip beden eğitimi öğretmenliğine ise 1848 kişi başvurdu.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN İSTENECEK TÜM BELGELER

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklanıyor! Atamaları kendilerine tebliğ edilenler, tebliğ tarihini izleyen 15 gün içinde göreve başlayacak. Atanan adaylardan istenecek belgelerse şöyle sıralandı:

– Son altı ay içinde çekilmiş altı adet vesikalık fotoğraf,

– Mal bildirimi (İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden temin edilecek),

– Elektronik başvuru formunun onaylı örneği,

– Başvuru esnasında ‘Pedagojik Formasyon Belgesi' yerine resmi yazı ibraz edenlerden ‘Pedagojik Formasyon Belgesi'.

– Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.

ÖĞRETMEN ATAMASI İPTAL EDİLENLER BİR YIL BAŞVURAMAYACAK

Ataması iptal edilenler, bir yıl süreyle sözleşmeli öğretmenliğe atanmak için başvuruda bulunamayacak. Gerekli şartları taşımadıkları için atamaları iptal edilenlerle süresi içinde göreve başlamayanların yerine, sözlü sınav sonuçlarının kesinleştiği tarihten itibaren altı aylık süre içinde puan üstünlüğüne göre atama yapılabilecek.

MAZERETE BAĞLI YER DEĞİŞİKLİĞİ DUYURUSU

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklanıyor! Öğretmenler mazerete bağlı yer değişikliği başvurularını  1- 7 Ağustos'ta yapacak, atamalar ise 17 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre öğretmenler,  mazerete bağlı yer değişikliği başvurularını 1-7 Ağustos'ta yapacak.

Tercihlerini  10-15 Ağustos'ta tamamlayacak öğretmenlerin atamaları 17  Ağustos’ta, tebligat ve ilişik kesme işlemleri de 28 Ağustos'ta yapılacak.

ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI NEREDEN DUYURULACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklanıyor! Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Daha önce yapılan açıklamaya göre atama sonuçları 23 Temmuz Pazartesi duyurulacaktı.Fakat MEB'den yapılan açıklamaya göre atamalar bir gün ertelendi ve 24 Temmuz Salı günü saat 10.00'da yapılacak. Atama törenine Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk da katılacak.  

Adayların puanlarının eşitliği hâlinde Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecek.

Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen atama sonuçları MEB’in http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak.

Atama kararnameleri, il millî eğitim müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecek. Ataması yapılanların başvuruda belirttikleri elektronik posta adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanunu’na göre elektronik ortamda tebligat yapılacak.

İçli köfte tarifini sizler için hazırladık. İşte detaylar Detay

YORUMLAR