08.03.2018 21:36
Sözleşmeli öğretmenliğe başvuru süresi uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru süresini yarın saat 17.00’ye kadar uzattı

Bakanlığın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru süresi 9 Mart Cuma saat 17.00’ye kadar uzatıldı." bilgisi paylaşıldı.

Öğretmen ataması için başvuruların, bugün saat 17.00 itibarıyla sona ereceği duyurulmuştu.

Sözleşmeli öğretmenlik için başvurular http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden alınıyor.

Sözleşmeli öğretmenlik başvuru 2018 şartları neler? 2018 Sözleşmeli öğretmenlik başvuru detayları Sözleşmeli öğretmenlik başvuru 2018 şartları neler? 2018 Sözleşmeli öğretmenlik başvuru detayları Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları MEB tarafından 2 Mart'ta alınmaya başladı. Binlerce öğretmen adayı Sözleşmeli Öğretmenlik için gerekli detayları araştırmaya başladı. Peki, sözleşmeli öğretmenlik başvuru şartları neler? 2018 sözleşmeli öğretmenlik başvuru nasıl yapılır? İşte sözleşmeli öğretmenlik için detayları haberimizde bulabilirsiniz...
MEB, 2018 yılı sözleşmeli öğretmenlik başvuru tarihlerini açıkladı! Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman? MEB, 2018 yılı sözleşmeli öğretmenlik başvuru tarihlerini açıkladı Son dakika! Milli Eğitim Bakanlığı, 2018 yılı sözleşmeli öğretmenlik başvuru tarihlerini açıkladı. MEB öğretmen ataması kılavuzu yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı İKGM 2018 Mart sözleşmeli öğretmen alımı kılavuzu ve kontenjanlarını açıkladı. MEB öğretmen atama başvurusunu nereden öğrenebilirim?

KPSS’DE TABAN PUAN EN AZ 50 OLMALI

Adaylar Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (Lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil ( İngilizce), rehberlik, okul öncesi ve sınıf öğretmenliği alanları bakımından ‘KPSSP121’ puan türünden; Almanca, Arapça, Çince, Fransızca ve Rusça alanlarına ‘KPSSP120’ puan türünden, diğer alanlar bakımından ise KPSSP10 puan türünden 50 ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecek.

YORUMLAR