30.07.2018 10:35
Son Dakika! LGS Sonuçları Açıklandı |MEB LGS lise tercih sonuçları e-Okul sorgulama sayfası

Son dakika! Liselere Geçiş Sınavı sonuçları açıklandı. Sonuçlar meb.gov.tr adresinden duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 milyon 9 bin 260 öğrencinin girdiği LGS sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

ÖĞRENCİ VE VELİLER GÜNLERDİR BEKLİYORDU

LGS tercih işlemlerini e-Okul uygulaması üzerinden tamamlayan öğrenciler ve ailelerinin günlerdir beklediği LGS tercih sonuçları e Okul VBS üzerinden açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından adayları yoğun şekilde sonuç sorgulama ekranını araştırmaya başladı.

SONUÇLAR AÇIKLANDI

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan LGS tercih sonuçları değerlendirme işlemleri tamamlanarak tercih yapan adayların erişimine açıldı. Öğrenci ve veliler, sınav sonuçlarını "e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi" üzerinden öğrenebilecek. 33 bin 964 aday birinci tercihine yerleşti.

LGS sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız

EK YERLEŞTİRME VE NAKİLLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Yerleştirmeye esas nakiller, dört dönemde olacak. Başvurular 6-10 Ağustos, 13-17 Ağustos, 27-31 Ağustos ve 3-6 Eylül’de saat 17.00’ye kadar alınacak. Her dönemde öğrenciler, her gruptan en fazla üç okul seçebilecek. Tercihler, boş kontenjana bakılmaksızın bir ortaokul müdürlüğüne başvurarak yapılabilecek. İşlemler, okul müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanacak. Veli, düzeltme veya iptal için tercih süresi içinde okul müdürlüğüne başvurabilecek. 10-14 Eylül’de ise, hiçbir yere yerleşemeyenler için il ve ilçe komisyonunda nakiller olacak. Okullar, 17 Eylül’de açılacak.

YORUMLAR