21.09.2021 16:44
Sabancı Vakfı bursu ne kadar? Sabancı Vakfı burs şartları nelerdir?

2021 2022 eğitim öğretim yılının yüz yüze başlamasıyla birlikte adaylar burs başvurusu yapabileceği yerleri arıyor. Sabancı Vakfı başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak burs imkanı sağlıyor. Peki Sabancı Vakfı bursu nasıl alınır? Sabancı Vakfı bursu ne kadar?

KYK burs başvuruları devam ederken öğrenciler çeşitli kurumlardan burs imkanı bulmaya çalışıyor. Sabancı Vakfı üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlayacağını duyurmasının ardından ''Sabancı bursu kaç kişiye verilecek? Sabancı Vakfı burs şartları nelerdir?'' soruları gündeme geldi.

SABANCI VAKFI BURS ŞARTLARI NELERDİR?

Üniversite eğitimi süresince maddi olarak desteğe ihtiyacı olan öğrenciler Sabancı Vakfı bursundan yararlanmak istiyor. Peki Sabancı Vakfı burs şartları nelerdir?

  • Sabancı bursu Türkiye’de lisans öğrenimi gören T.C. uyruklu öğrenciler için geçerli,
  • Belirtilen Üniversitelerin Burs Komiteleri tarafından yapılacak değerlendirme ile adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak Sabancı Vakfı bursu alacak öğrenciler belirlenecek,
  • Burs başvuruları ise www.e-bursum.com web sitesi üzerinden kabul edilir,
  • Ekim-Haziran aylarında olmak üzere 9 ay süreyle aylık 900 TL burs ödemesi yapılacak ,
  • Burslar burs almaya başlanan tarihten başlayarak normal öğrenim süresi dahilinde devam eder,
  • Sabancı Vakfı Bursları karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermez.

SABANCI BURSU SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Üniversitelerin burs başvuruları için geliştirdiği başvuru formu ve istenen belgeler Sabancı Vakfı bursları için de aynen geçerli olacaktır. Sabancı Vakfı bursları için başvuruların ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından kayıtlı olduğu üniversitenin belirlediği tarihe kadar Öğrenci İşleri / Burs Ofisi’ne teslim edilmesi zorunludur. Sabancı bursu için son başvuru tarihi 22 Ekim 2021 olarak duyuruldu.

SABANCI VAKFI BURSU VERİLEN ÜNİVERSİTELER İÇİN TIKLAYIN!

YORUMLAR