20.10.2018 09:09
KYK Burs Başvurusu YAPMA 2018 | KYK Burs Başvuruları Ekranı Tıkla Öğren sorgula

KYK Burs Başvurusu Yapma, KYK burs başvuru nasıl yapılır? Binlerce öğrenci, KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor sorusunun cevabını araştırıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu, 2018 yılı itibariyle burs ve kredi imkanından faydalanmak isteyen öğrencilerin yapacağı başvuruları önümüzdeki günlerde almaya başlayacak.İşte KYK burs başvurusu yapma ekranı...

KYK BURS BAŞVURUSU YAPMA,kyk.gov.tr burs başvurusu, Binlerce öğrenci KYK burs başvuruları için tarihleri merak ediyor ve bununla ilgili araştırmalarda bulunuyorlar. Henüz resmi bir tarih için açıklaması olmasa da, geçtiğimiz yıllardaki KYK burs başvurusu tarihleri bu konuda ipuçları veriyor. 2018 KYK burs ve öğrenim kredisi başvuruları henüz başlamadı. Geçtiğimiz yıl 16 Ekim’de başlayan başvuruların bu yıl da benzer tarihlerde başlayabileceği tahmin ediliyor. İşte kyk burs başvuruları ile ilgili detaylar...

KYK E-DEVLET SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Geçtiğimiz yıl 16 Ekim tarihinde öğrencilerin burs ve kredi başvurularının bu yıl ek yerleştirme ve DGS yerleştirmelerinin ardından erişime açılması bekleniyordu. Kurum tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapıldığı taktirde buradan detaylara ulaşabilirsiniz.

KYK 2018 BURS ÜCRETİ KAÇ TL?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Kredi burs miktarı lisansta 500 TL, yüksek lisansta 1000 TL'ye, doktorada ise 1500 TL yapıyoruz” dedi.

BURS HANGİ DURUMLARDA KESİLİR?

• Başarısız olma,

• Öğretim kurumundan ayrılma, çıkarılma veya geçici olarak uzaklaştırılma,

• Vazgeçme, izin alma, kayıt dondurma,

• Öğretim kurumunun kapatılması,

• Kurum yurtlarından süresiz çıkarılma cezası alma,

• Kesin hükümle mahküm olma hallerinde öğrencilerin bursu kesilmektedir.

BAŞVURULAR E DEVLET SİSTEMİNDEN

Başvuruların geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi e-Devlet üzerinden yapılacağı tahmin ediliyor.

E-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-devlet şifresi almaları veya diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekmektedir.

Öğrencilerin başvuru sırasında herhangi bir sorun yaşamamaları için öncelikle e-Devlet'e girerek okul/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri, bilgilerinde hata olan öğrencilerin üniversitenin öğrenci işleriyle görüşmeleri gerekiyor. Hatalı ya da eksik öğrenim bilgisiyle yapılan başvurular geçersiz sayılacak.

 

 

 

YORUMLAR