28.12.2018 15:51
KPSS 2018/2 tercih sonuçları açıklandı SORGULA | ÖSYM KPSS tercih öğrenme sayfası

KPSS 2018/2 tercih sonuçları sorgula burada. ÖSYM’nin 20 Aralık 2018 tarihinde başvuruları sona erdirdi. ÖSYM 28 Aralık 2018 tarihinde 2018/2 KPSS tercih sonuçlarının açıklandığını duyurdu. İşte KPSS tercih öğrenme sayfası.

KPSS 2018/2 tercih sonuçları sorgula burada. ÖSYM’nin 20 Aralık 2018 tarihinde başvuruları sona erdirdi. Kamu Personeli Seçme Sınavı, 2018/2 yerleştirme sonuçları, ÖSYM tarafından açıklandı.  KPSS tercih öğrenme sayfası aşağıda. 

KPSS TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS’de atananlar dikkat! ÖSYM açıkladı

KPSS tercih sonrası atama nasıl yapılacak? Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, KPSS tercih kılavuzu üzerinden şu açıklamayı yaptı: ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

KPSS tercih sonuçları

ÖSYM KPSS Tercih Kılavuzu 2018 Yayınlandı Mı? ÖSYM Tercih Başvurusu Başladı Nasıl Yapılır ÖSYM KPSS Tercih Kılavuzu 2018 Yayınlandı Mı? ÖSYM Tercih Başvurusu Başladı Nasıl Yapılır KPSS Tercih Kılavuzu yayınlandı mı? ÖSYM'nin takvimine göre KPSS/2 tercihlerinin bugün başlayacağı biliniyordu. ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) Kamu Personeli Seçme Sınavı tercihler üzerine açıklamada bulundu; 2018/2 ÖSYM tercih kılavuzu, yayımlandığını açıkladı. Milyonlarca memur adayı KPSS tercihler nasıl yapılacak? merak ediyor.

KPSS SONUÇLARIN DUYURULMASI

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebilecekler.

Kamu kurum ve kuruluşları da bu bilgileri elektronik ortamda kendi şifreleri ile edinecekler. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğrenecekler.

KPSS  YERLEŞTİRMENİN YAPILMASI

Bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacak.

Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacak.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyindeki kadrolara yerleştirme yapılırken ÖSYM’ce sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan program/alan ile kadro ve pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlılık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecek.

Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların kamu kurum ve kuruluşlarınca atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecekler.

Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadro ve pozisyonlara yerleştirilecekler. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecek. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşememiş olacak.

KPSS KADRO VE POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklar. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacak. 

YORUMLAR