31.07.2018 09:00
AÖL Sınav Sonucu ne zaman Açıklanacak? - 2018 MEB AÖL sınav sonuçları sorgulama - AÖL Sınav sonucu Ekranı

AÖL 3.Dönem Sınav Sonucu açıklandı mı? AÖL sınav sonucu için geri sayım başladı. Sınav takvimine göre Açıköğretim Lisesi 3.dönem sınav sonuçları MEB'in verdiği tarihte açıklanacak mı? Peki AÖL sınav sonuçları öğrenme ekranı ve sorgulamasına nasıl erişilir? İşte AÖL 3.dönem sınav sonucu hakkında tüm bilmek istedikleriniz haberimizde.

AÖL 3.Dönem Sınav Sonucu açıklandı mı? AÖL sınav sonucu için geri sayım başladı. Sınav takvimine göre Açıköğretim Lisesi 3.dönem sınav sonuçları MEB'in verdiği tarihte açıklanacak mı? Peki AÖL sınav sonuçları öğrenme ekranı ve sorgulamasına nasıl erişilir? İşte AÖL 3.dönem sınav sonucu hakkında tüm bilmek istedikleriniz haberimizde. Açık Lise Sınav Sonuçları açıklandı mı? Dışarıdan lise eğitimine devam eden binlerce öğrencinin beklediği haber bu haberde. Bu yıl sonuncusu düzenlenen Açık Öğretim Lise 3.dönem sınav sonuçları 31 Temmuz 2018 tarihi itibariyle MEB tarafından açıklanması bekleniyor. Sınav sonucu alınacak kredilerle sınıfı geçip geçmediğini öğrenmek ve mezun olmak isteyen öğrencilerin merak ettiği AÖL sınav sonuçları sorgulama ve öğrenme sayfası ise Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde olacak. Sınava giren öğrenciler bu adres dışında hiç bir yerden AÖL sınav sonuçlarını öğrenemeyecek ve evlerinde posta yoluyla iletilmeyecek. Peki Açıköğretim Lisesi (AÖL) 3.dönem sonuçları saat kaçta belli olacak? İşte tüm detaylar haberimizde.

AÖL Sınav Sonucu ne zaman Açıklanacak? - 2018 MEB AÖL sınav sonuçları sorgulama - AÖL Sınav sonucu Ekranı AÖL Sınav Sonucu ne zaman Açıklanacak? - 2018 MEB AÖL sınav sonuçları sorgulama - AÖL Sınav sonucu Ekranı AÖL 3.Dönem Sınav Sonucu açıklandı mı? AÖL sınav sonucu için geri sayım başladı. Sınav takvimine göre Açıköğretim Lisesi 3.dönem sınav sonuçları MEB'in verdiği tarihte açıklanacak mı? Peki AÖL sınav sonuçları öğrenme ekranı ve sorgulamasına nasıl erişilir? İşte AÖL 3.dönem sınav sonucu hakkında tüm bilmek istedikleriniz haberimizde.

2018 Açık Lise AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 Açık Lise AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açık Öğretim Lisesi sınavları 31 Mart - 1 Nisan'da binlerce öğrencinin uygulandı. MEB'in yayımladığı sınav takvimine göre AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açık Lise sınav sonuçları nereden açıklanacak? İşte 2018 AÖL sınav sonuçları için adaylara bilgiler...

AÖL 2. Dönem sınavı ne zaman? AÖL Sınav Giriş Yerleri Belli Oldu Mu? AÖL 2. Dönem sınavı ne zaman? AÖL sınav giriş yerleri belli oldu mu? Milli Eğitim Bakanlığı AÖL sınav tarihlerinin değiştiğini duyurdu. AÖL sınavlarına girecek öğrencilerin sınav giriş yerleri belli oldu mu? AÖL’de yeni sınav tarihi ne zaman? İşte merak edilenler.

AÖL iş takvimi yayınlandı! 2017-2018 AÖL iş takvimi ÖĞREN AÖL iş takvimi yayınlandı! 2017-2018 AÖL iş takvimi Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2017-2018 iş takvimi yayınlandı. Peki, sınavlar ne zaman yapılacak? İşte 2017-2018 AÖL iş takvimi ve sınav tarihleri...

AÖL Sınav Sonuçları Açıklandı! AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı AÖL Sınav Sonuçları Açıklandı Mı, Ne Zaman Açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Sonuçları Açıklaması 9-10 Aralık'ta 2017 1. dönem AÖL sınavı yapıldı. AÖL sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi tarafından açıklandı.. İşte AÖL sınav sonuçlarına dair merak edilen tüm ayrıntılar...

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ 3.DÖNEM SINAV SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

2018 Açıklise sınav sonucunu http://aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinde açıklanacak. Bu siteye erişim sağlayan açıköğretim lisesi öğrencisi T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen öğrenci şifresi ve güvenlik kodu bilgilerini doğru bir şekilde girmesi gerekiyor.. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve AÖL 3.dönem sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. (Sınav sonucu henüz açıklanmadığı için bağlantı linki şuan aktif değil)

Sonuçları 31 Temmuz 2018 tarihi itibariyle açıklanacak. Saat kaçta açıklanacağı belli olmayan AÖL 3.dönem sonuçlarıyla ilgili tüm gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz.

AÖL SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI!

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ'NDEN MEZUN OLMAK İÇİN KAÇ PUAN GEREKİYOR?

Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri,
Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;
Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması,
Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Bu alt limitlere sahip olan öğrenciler, Açık Öğretim lisesinden mezun olabilir.

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? | 2017 AÖL sınav sonuçları AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? | 2017 AÖL sınav sonuçları Binlerce öğrenci Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçlarını bekliyor. Lise öğrenimlerini Açıköğretim aracılığıyla gerçekleştiren öğrenciler, AÖL sınav sonuçları için sorgulamasını sürdürüyor. Peki AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Haberimizde detaylı şekilde bulabilirsiniz...

AÖL sınav giriş yerleri sorgulama - MEB ile Açık Lise sınav giriş yeri ve zamanı sorgula AÖL sınav giriş yerleri sorgulama - MEB ile Açık Lise sınav giriş yeri ve zamanı sorgula AÖL Açık Öğretim Lisesi diğer adıyla açık lise 1. dönem sınavları, sınav giriş yerleri ve giriş belgesi sorgulama ekranı erişime açıldı. Peki AÖL sınav giriş yeri sorgulama nasıl yapılır? 2017 AÖL sınav giriş belgesi çıktısı nasıl alınır? İşte merak edilen soruların yanıtları haberimizde.

2017 AÖL Sınavı Ne Zaman Yapılacak? | 2017 AÖL 1.dönem Sınav Tarihleri ÖĞREN 2017 AÖL sınavı ne zaman yapılacak? | 2017 AÖL 1.dönem sınav tarihleri ÖĞREN AÖL Sınav Tarihleri Ne Zaman? AÖL giriş nasıl yapılır? Milyonlarca öğrenin merak ettiği lise AÖL sınav tarihleri yayınlandı. Peki öğrenci girişi nasıl yapılacak? Açık öğretim lisesi ile ilgili yapılan açıklamalar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Açık lise sınavları ne zaman? 2017 AÖL sınav tarihlerinin belli olmasının ardından sınavın ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Açık Öğretim Lisesi (AÖL); lise eğitimine örgün olarak devam edemeyen öğrencilerin eğitime devam etmek için uzaktan eğitim alarak dışarıdan okudukları lisedir. Açık Öğretim Lisesi sınavı ne zaman olacak?

AÖL sınavı ne zaman yapılacak? 2017 AÖL 1.dönem sınav tarihleri belli oldu! 2017 AÖL sınavı ne zaman yapılacak? AÖL 1.dönem sınav tarihleri belli oldu! Lise AÖL sınav tarihleri yayınlandı. 2017 AÖL giriş ekranı haberimiz içerisinde sizlerle. Açık öğretim lisesi ile ilgili yapılan açıklamalar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. 1992 yılında kurulan ve uzaktan öğretim teknolojilerini kullanarak lise öğrenimi veren Açık Öğretim Lisesi, örgün öğretimi tercih etmeyen vatandaşlara hizmet veriyor. Açık lise sınavları ne zaman?

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ (AÖL) NEDİR?

Açık Öğretim Lisesi 1992 yılında kurulan uzaktan öğretim teknolojilerini kullanarak lise öğrenimi veren ve bu hizmeti merkezi sistemle yürüten, Film Radyo ve Televizyonla Eğitim Başkanlığı bünyesinde kurulmuştur. Film Radyo ve televizyonla Eğitim başkanlığı ile Bilgisayar Eğitimi ve Hizmetleri Genel Müdürlüğü 03.04.1998 tarih ve 4359 sayılı kanunla hizmetlerini Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü adı altında toplamıştır. Açık Öğretim Lisesi 3 Nisan 1998 tarihinden itibaren Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde eğitim etkinliklerini devam ettirdi. Açık Öğretim Lisesi halen faaliyetlerini, 14 Eylül 2011 tarih ve 652 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde sürdürmektedir.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ (AÖL) SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

Bu siteye erişim sağlayan açıköğretim lisesi öğrencisi T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen öğrenci şifresi ve güvenlik kodu bilgilerini doğru bir şekilde girmesi gerekiyor.. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve AÖL 3.dönem sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. (Sınav sonucu henüz açıklanmadığından dolayı bağlantı linki şuan aktif değildir.)

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ

Adayların sınav sorularına itirazlarını, sınavdan sonra en geç 3 gün içinde, sınav sonuçlarına ait itirazlarını ise sonuçlar açıklandıktan sonra en geç 5 gün içinde yapmaları gerekmektedir. İtirazlar için öncelikle, Yenilik ve eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin,

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara-Beşevler veya

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara-Merkez veya

Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara-Küçükesat

Şubelerinden herhangi birine "Kurumsal Tahsilât Programı" aracılığı ile 20 (Yirmi) TL itiraz ücreti yatırılacaktır.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ 'DEN NASIL MEZUN OLURSUNUZ

1. Açık Öğretim Lisesi Alanlı Öğrenci Mezuniyet Şartları

(Öğrenimlerine, Genel Kültür, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Yabancı Dil, Türkçe Matematik alanında devam edenler.)

Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,

Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,

Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması,

Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,

Alan kredisinin 80 veya üzerinde olması (Genel Kültür alanı hariç),

Alan derslerinin tamamından en az bir defa sınava girilmiş olunması,

Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması

2. Açık Öğretim Lisesi Alansız Öğrenci Mezuniyet Şartları

(Öğrenimlerine Alansız (Alan Yok) devam edenler.)

Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,

Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,

Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması,

Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,

Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava gitmiş olması.

AÖL 3.Dönem Sınav Sonucu açıklandı mı? AÖL sınav sonucu için geri sayım başladı. Sınav takvimine göre Açıköğretim Lisesi 3.dönem sınav sonuçları MEB'in verdiği tarihte açıklanacak mı? Peki AÖL sınav sonuçları öğrenme ekranı ve sorgulamasına nasıl erişilir? İşte AÖL 3.dönem sınav sonucu hakkında tüm bilmek istedikleriniz haberimizde.

Açık Öğretim Lisesi sınavı yapıldı mı? | 2017 yılı AÖL 1. Dönem sınavı ne zaman? Açık Öğretim Lisesi sınavı yapıldı mı? | 2017 Yılı AÖL 1. Dönem Sınavı Ne Zaman? Açık Öğretim Lisesi sınavı yapıldı mı? | 2017 Yılı AÖL 1. Dönem sınavı ne zaman? Açık Öğretim Lisesi'nde okuyan öğrenciler için 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri ile başlamıştı. AÖL İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemlerinin sona ermesinin ardından sıra 2017-2018 AÖL 1. Dönem Sınavı'na geldi. Herkes sınav tarihini merak ediyor.

AÖL Sınav Sonuçları Açıklandı TIKLA ÖĞREN | AÖL 2017 3. Dönem Sınav Sonuçları AÖL sınav sonuçları Sondakika! AÖL sınav sonuçları açıklandı. AÖL 3. Dönem Sınav Sonuçları öğrenme ekranı haberimizde. Binlerce aday bugünü bekliyordu..

AÖL sınav sonuçları açıklandı AÖL sınav sonuçları açıklandı Temmuz ayında yapılan AÖL (Açık Lise) sınav 3. dönem sınav sonuçları açıklandı.

AÖL ikinci dönem sınav sonuçları açıklandı | 2017 AÖL sınav sonuçları AÖL ikinci dönem sınav sonuçları açıklandı 2017 AÖL ikinci dönem sınav sonuçları belli oldu. 2017'nin son sınavı ne zaman yapılacak?2017 AÖL ikinci dönem sınav sonuçlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

AÖL sınav sonuçları açıklandı mı | AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sınav sonuçları | AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB AÖL sonuçları açıklandı mı? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 18-19 Mart 2017 tarihinde yapılmış olan Açıköğretim Lisesi (AÖL), Açıköğretim Ortaokulu (AÖO) ve Mesleki Açıköğretim Lisesi (MAÖL) sonuçları öğrenciler tarafından merakla bekleniyor. AÖL sonuçlarının ne zaman açıklanacağını ve tüm detaylı bilgileri haberimizden görebilirsiniz.

AÖL 2017 sınav giriş yeri sorgulama nasıl yapılır? Açık Lise sınav giriş belgesi çıktısı nasıl alınır AÖL sınav giriş yeri sorgulama nasıl yapılır? 2017 AÖL Sınav Giriş Belgesi Çıktısı nasıl alınır AÖL Açık Öğretim Lisesi diğer adıyla açık lise 2. dönem sınavları, sınav giriş yerleri ve giriş belgesi sorgulama ekranı erişime açıldı.Peki AÖL sınav giriş yeri sorgulama nasıl yapılır? 2017 AÖL sınav giriş belgesi çıktısı nasıl alınır? İşte merak edilen soruların yanıtları haberimizde.

YORUMLAR