18.10.2018 10:01
AÖL ek sınav sonuçları sorgulama ekranı MEB! Açık Öğretim Lise ek sınav sonuçları tıkla öğren

AÖL ek sınav sonuçları sorgulama MEB... AÖL sınav sonuçları ve Açıköğretim Lise sınav sonuçlarına ilişkin detaylar bu haberimizde. Sınava giren binlerce adayın merak ettiği konuların başında AÖL sınav sonuçları ve soru cevapları geliyor. İşte buradan aöl ek sınav sonuçlarına erişebilirsiniz...

AÖL ek sınav sonuçları sorgulama MEB... AÖL ek sınav sonuçlarını ve Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçlarına ilişkin son dakika gelişmelerini burada bulabilirsiniz. AÖL ek sınavı 6 Ekim Cumartesi günü gerçekleşti ve öğrenciler şimdi sonuçların ne zaman açıklanacağına gözünü dikti. AÖL sınavı sonrası öğrenciler AÖL sınav sonuçları ve Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçlarını aramaya başladılar. İŞTE AÖL ek sınav sonuçları sorgulama ekranı...

AÖL EK SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN...

 

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

Sınav sonuçları internet ortamında “aol.meb.gov.tr/” adresinden duyurulmaktadır. Sınav sonucunda mezun olamayan öğrencilerin bir sonraki dönem için kayıt yenileme ve ders seçimi zorunludur. Sınav Sonuçlarına İtiraz Edilmesi; Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacaktır. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Ortak Sınavlara İtiraz WEB sayfasına odsgm.meb.gov.tr/www/ortak-sinavlara-itiraz/icerik/18 adresinden ulaşabilirsiniz. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Sınavlarla ilgili olarak yapılacak tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilan ettiği esaslara göre yapılacaktır.

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ İÇİN

AÖL öğrencilerinin sınav sorularına itirazlarını, sınavdan sonra en geç 3 gün içinde, sınav sonuçlarına ait itirazlarını ise sonuçlar açıklandıktan sonra en geç 5 gün içinde yapmaları gerekmektedir.

* İtirazlar için öncelikle, Yenilik ve eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin,

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara-Beşevler veya

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara-Merkez veya

Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara-Küçükesat

Şubelerinden herhangi birine "Kurumsal Tahsilât Programı" aracılığı ile 20 (Yirmi) TL itiraz ücreti yatırılacaktır.

* Daha sonra öğrencinin T.C kimlik numarası ve nüfus cüzdanının seri numarası ile birlikte http://esinav.meb.gov.tr/ItirazGiris.aspx itiraz modülü üzerinden yapılabilecektir.

* Dilekçe, MEBİM "Alo 147", BİMER ve MEB Bilgi Edinme sayfaları üzerinden yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

* İtiraz süresi geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

NASIL MEZUN OLUNUR?

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle; Alanlılar için: 112 kredi ''ortak'', 80 kredi ise ''alan'' kredisi olması, Alansızlar için: 120 kredi ''ortak'', 72 kredi ise ''seçmeli'' derslerden tamamlanması gerekiyor. Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.


 

YORUMLAR