31.08.2018 17:19
2018 YKS TERCİH Sonuçları ÖĞREN-TIKLA | ÖSYM YKS Sonuç SORGULA | Üniversite Tercih Sonuçları

2018 YKS tercih sonuçları ve Üniversite Tercih Sonuçları Öğrenmek için sitemizdeki 'YKS Tercih Sonuçları öğren' linkine tıklayabilirsiniz. YKS Sonuçlarının açıklandı mı? Milyonlar YKs açıklandı mı diye aratıyor. Peki YKS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM Sonuç Sorgulama sayfası ve Üniversite Tercih Sonuçları sitemizde. İşte YKS tercih sonuçları için merak edilenler

Sağlık Bölümleri, 2 Yıllık Bölümler 2018 | 2 Yıllık Sağlık Bölümleri puanları | 2 Yıllık Sağlık Bölümü Ne Tercih Edebilirim? vSağlık Bölümleri, 2 Yıllık Bölümler 2018 | 2 Yıllık Sağlık Bölümleri puanları | 2 Yıllık Sağlık Bölümü Ne Tercih Edebilirim? Sağlık bölümleri, 2 Yıllık Bölümler 2018 Kılavuzu sitemizde. 2 yıllık Bölümler, 2 yıllık sağlık bölümleri, 2 yıllık sağlık bölümleri puanları, 2 yıllık sağlık bölümleri ücretleri, önlisans sağlık bölümleri 2018 öğren... Sonuçarı öğrenen öğrenciler 2 yıllık bölümleri aramaya başladı. '2 yıllık sağlık bölümü ne tercih edebilirim' sorusunu soruyor. İşte 2 yıllık sağlık böölümleri ve 2 yıllık sağlık bölümleri puanları 2018 YKS Tercih Sonuçları ÖĞREN-TIKLA ... 2018 YKS tercih sonuçları, YKS Sonuçları ve Üniversite Tercih Sonuçları sitemizde. Milyonlarca öğrencinin beklediği gün geldi çattı. YKS sınavına giren öğrenciler 2018 YKS tercih sonuçları, yks sonuç öğren, yks açıklandı mı diye aratıyor. Peki YKS tercih sonuçları açıklandı mı? YKS sonuçlarını sayfamızdaki "ÖSYM YKS sonuç sorgulama" linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.YKS tercih sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizde yer alacak. ÖSYM sonuç sorgulama sayfasından YKS'yi kazanıp kazanmadığını öğreneceksiniz. YKS ne zaman açıklanacak sorunuzun cevabı YKS Tercih Sonuçları linkimizde yer alacak. İşte 2018 YKS tercih sonuçları ve ÖSYM YKS sonuç sorgulama...

2018 YKS Tercih Sonuçları ÖĞREN-TIKLA... yks sonuçları, yks nedir, yks twitter, ösym sınav sonuçları yks, yks sonuçları, ösym duyurular 2018 yks, yks twitter,ösym sınav sonuçları yks, ösym duyurular 2018 yks, ösym yks, 2018 yks tercih sonuçları, ösym sonuç sorgulama, Üniversite Tercih Sonuçları

YKS tercih sonuçları açıklandı!

YKS tercih sonuçları açıklandı mı soruları devam ediyor. Milyonlarca öğrenci üniversiteye girecek mi girmeyecek mi heyecanşa bekliyor. YKs tercihleri 7- 14 ağustos tarihleri arasında yapılmıştı. YKS sonuçları açıklandı. YKS sonuçların ne zaman açıklanacağını YKS tercih sonuçları öğren linkinden öğrenebilirsiniz.

YKS TERCİH SONUÇLARI ÖĞREN

 

Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? 

Üniversite sonuçlarının açıklanmasına günler kala "Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? Üniversiteye kayıt için hangi evraklar gerekli" soruları aranıyor. Kayıtlar YKS sonuçlarının açıklanmasına göre değişiklik gösterebilir ancak en geç 3-7 eylül tarihlerinde yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

ÖSYM'nin 2018 sınavlarında iptal soru yok ÖSYM'nin 2018 sınavlarında iptal soru yok ÖSYM'nin bu yılın 8 aylık döneminde yaptığı 32 sınavda kullanılan 6 bin 496 sorudan hiçbiri iptal edilmedi.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2018 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Üniversiteye kayıt için hangi evraklar gerekli
a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi
b) Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)
c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf
d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge
e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

YKS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından
http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinde görülebilecektir.

Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

Yükseköğretim programlarına yerleşen adayların yerleştirme sonuçları (engel bilgileri de dâhil), Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına (YÖK) ÖSYM tarafından elektronik ortamda iletilecektir.

YORUMLAR