05.09.2018 00:38
2018 YKS EK Tercih Tarihi  Burada | YKS Ek Yerleştirme Ne Zaman 2018 | YKS Ek Yerleştirme Ücreti

YKS Ek Tercih ne zaman başlıyor? Yerleşemeyen öğrenciler YKS Ek Tercih, yks ek yerleştirme ne zaman, 2018 ek yerleştirme tarihi ve YKS Ek Yerleştirme Ücretini aratıyor. Biz de sizler için YKS Ek Tercih, üniversite ek yerleştirme ne zaman sorusunun cevabını açıkladık. İşte YKS Ek Tercih detayları ve YKS Ek Yerleştirme Ücreti..

YKS Ek Tercih tarihi açıklandı mı? YKS'de üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler şimdi ek tercihlerin gelmesini bekliyor. Üniversiteye yerleşebilmek için YKS Ek Tercih ne zaman, 2018 ek yerleştirme tarihleri aranıyor. Peki 2018 YKS Ek Tercih ne zaman? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM ) tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçları 31 Ağustos'ta öğrencilere açıklandı. Üniversitelerin örgün lisans ve önlisans programlarına 710 bin 982 aday yerleşti. Yerleşemeyen öğrenciler YKS ek tercih tarihini sorguluyor. Sizler için YKS ek yerleştirme ne zaman, yks ek tercihler ne zaman 2018, osym ek yerlestirme sartları, YKS Ek Yerleştirme Ücreti, YKS Ek Yerleştirme Ne Zaman 2018 sorularının cevabını bulduk. İşte YKS ek tercih ile ilgili tüm merak edilenler

ek yerleştirme ne zaman yks, 2018 yks ek yerleştirme ne zaman, yks ek tercihler ne zaman 2018, 2018 ek tercih ne zaman, osym ek yerlestirme sartlari, yks ek tercih ne zaman, üniversite ek tercihler ne zaman 2018

YKS EK YERLEŞTİRME ÜCRET VE TARİHİ BURADA

YKS EK YERLEŞTİRME DETAYLARI

YKS ek yerleştime işlemleri için tarih henüz belli değil. Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM’ye bildirilecek. Yükseköğretim programlarının 2018-YKS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezi olarak Ek Yerleştirme yapılacak.

Merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacak.

2018 YKS TERCİH Sonuçları ÖĞREN-TIKLA | ÖSYM YKS Sonuç SORGULA | Üniversite Tercih Sonuçları 2018 YKS TERCİH Sonuçları ÖĞREN-TIKLA | ÖSYM YKS Sonuç SORGULA | Üniversite Tercih Sonuçları 2018 YKS tercih sonuçları ve Üniversite Tercih Sonuçları Öğrenmek için sitemizdeki 'YKS Tercih Sonuçları öğren' linkine tıklayabilirsiniz. YKS Sonuçlarının açıklandı mı? Milyonlar YKs açıklandı mı diye aratıyor. Peki YKS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM Sonuç Sorgulama sayfası ve Üniversite Tercih Sonuçları sitemizde. İşte YKS tercih sonuçları için merak edilenler

Ek Yerleştirmede; ön lisans ve lisans programlarına merkezi genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında puanı olan aday yerleştirilmeyecek. Kesin kayıt sonunda kontenjan açığı kalan programlara ön kayıtla öğrenci alınmayacak.

ÖZEL Üniversite Ücretleri NE kadar? 2018 Vakıf Üniversite Fiyatları | Hemşirelik, Okul Öncesi Ücret ÖZEL Üniversite Ücretleri NE kadar? 2018 Vakıf Üniversite Fiyatları | Hemşirelik, Okul Öncesi Ücret ÖZEL üniversite ücretleri NE Kadar? ÖZEL üniversite ücretleri aramaları sürüyor. YKS sonuçları açıklanır açıklanmaz vakıf üniversitesi fiyatları, özel üniversite ücretleri, okul öncesi ücreti ne kadar, hemşirelik fiyatları ne kadar sorgulamaları da devam etti. İşte 2018- 2019 vakıf özel üniversite ücret ve fiyatları...

Ek yerleştirme tercih ücreti 15,00 TL olacak. Ek yerleştirme için tercih yapan adaylardan ek yerleştirme ücretini yatırmayanların ek yerleştirme için yapmış oldukları tercihler işleme alınmayacak.

YAKLAŞIK 550 BİN ADAY TERCİH YAPMADI
YKS tercih sonuçlarıyla ilgili ÖSYM’nin paylaştığı verilere göre, tercih yapma hakkına sahip olan 1 milyon 749 bin 144 adaydan, 1 milyon 206 bin 811’i tercih yaptı. Yani yaklaşık 550 bin aday tercih yapma hakkını kullanmadı.

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNDE 80 BİN BOŞ KONTENJAN
Devlet, vakıf, KKTC ve diğer ülkelerdeki üniversitelerin lisans ve önlisans programlarında toplam 128 bin 508 kontenjan boş kaldı. Bu sayı devlet üniversitelerinde 80 bin 103, vakıflarda ise 37 bin 939 oldu.  

857 BİN ADAY YERLEŞTİ
YKS’ye başvuran 2 milyon 381 bin 412 adaydan 857 bin 240’ı lisans, önlisans ve açıköğretim programlarına yerleşti.

YORUMLAR