24.05.2018 22:16
Rapçi Ezhel, tutuklandı! Rapçi Ezhel kimdir?

Ünlü Rapçi Ezhel, tutuklandı! Rapçi Ezhel kimdir? "Ais Ezhel" ismiyle tanınan rapçı Sercan İpekçioğlu uyuşturucuyu özendirmek suçlamasıyla gözaltına alınıp tutuklandı.

Ünlü Rapçi Ezhel, tutuklandı! Rapçi Ezhel kimdir? "Ais Ezhel" ismiyle tanınan rapçı Sercan İpekçioğlu uyuşturucuyu özendirmek suçlamasıyla gözaltına alınıp tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından "Müptezel" "Imkansızım" "Şehrimin tadı" klipleri ile popüler olan "Ezhel" takma adını kullanan rapçı Sercan Ipekçioğlu hakkında uyuşturucu kullanmayı özendirmek suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Soruşturmayı yürüten savcı, internet fenomeninin yakalanması için İstanbul Narkotik polisine talimat verdi. Yakalama talimatıyla harekete geçen ekipler İpekçioğlu'nu önceki gün adresine yaptığı baskınla yakalayıp gözaltına aldı. Gözaltına alınıp  Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen İpekçioğlu sevk edildiği adli makamlarca uyuşturucu kullanmayı özendirmek suçundan tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Rapçi Ezhel, tutuklandı! Rapçi Ezhel kimdir? Sercen İpekçioğlu kimdir?

Sahne adıyla Ezhel (Ais Ezhel) olarak bilinen Ömer Sercan İpekcioğlu 1 Temmuz 1990 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlk albümünü 2017 yılının mayıs ayında çıkartan Ais Ezhel, yaptığı müziğin türünü "Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlıyor. Ankara’da yaşadığı mahalle kültürünü şarkılarında yansıtan Ezhel, kısa süre içerisinde milyonlar tarafından dinlenmeye başlandı. Geleneksel kültürle evrensel bir kalite yakalayan Ezhel, küçük yaştan itibaren rap müzikle ilgilenmeye başladı. Rap'in yanında Reggae tarzı müzik yapmaktadır. Ayrıca gitar, piyano, ney, def ve darbuka gibi müzik aletleri çalmaktadır. Rap hayatına solo olarak başlayan Ezhel, 2008 yılında Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurdu. 2011 yılında Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile birlikte yaptığı Sekiz adlı şarkısıyla daha geniş kitlelere ulaşmıştır. Türkçe rapin önemli isimleriyle çalıştıktan sonra 2011 yılında Funk'd up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records'u kurdu.Hiphoplife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. olmuştur. Son olarak yine Hiphoplife tarafından desteklenen Organize Oluyoruz vol. 2 albümüne "Yaprak Düşerse" şarkısı ile katkıda bulunmuştur.

 

 

YORUMLAR