05.10.2017 22:48
Melih Gökçek görüşme sonrası istifa etti mi Son Dakika! Melih Gökçek istifa nedeni

Ankara'da son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Melih Gökçek'in istifa edeceği haberi geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi düşmüş ve çeşitli tartışmalara sebep olmuştu. Peki ama Melih Gökçek istifa etti mi? Melih Gökçek'in istifa edecek mi? İşte tüm detaylar.

Ankara'da son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Melih Gökçek'in istifa edeceği haberi geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi düşmüş ve çeşitli tartışmalara sebep olmuştu. Peki ama Melih Gökçek istifa etti mi? Melih Gökçek'in istifa sebebi ve nedeni ne? İşte tüm detaylar. Bu gelişmeler sonrası herkesin gözü kulağı Melih Gökçek'in açıklamalarına çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a konu sorulmuş ve Erdoğan açıklamalarda bulunmuştu. İşte Melih Gökçek'in istifa edip etmediğiyle ilgili tüm detaylar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Beştepe'de gerçekleştirdiği kritik görüşme sona erdi. Görüşmeye ayrıca Başbakan Binali Yıldırım da katıldı. Beştepe'de gerçekleştirilen zirvede Melih Gökçek'in istifası konusu ve güncel gelişmelerin görüşüldüğü öğrenildi. Görüşme sonrası henüz bir açıklama yapılmadı.

Görüşmeye ayrıca Başbakan Binali Yıldırım'da katılıyor.

Melih Gökçek sosyal medya hesabından bir proje ile ilgili mesaj paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir süredir tartışmaya açtığı 'partide metal yorgunluğu' söylemine ilişkin "Bir makama getirilirken iyi de makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırganıyor” açıklaması üzerine Melih Gökçek'in görevden alınacağı iddiaları daha fazla konuşulmaya başlanmıştı. Gözler Melih Gökçek'e çevrilirken Gökçek, bu konuşmadan sonra Twitter'da Bilkent'te yapılan çevre yollarıyla ilgili bir animasyon paylaştı.

İran'daki temaslarından sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir süredir tartışmaya açtığı 'partide metal yorgunluğu' söylemine ilişkin “Belediyelerde iyi niyet içerisinde mesele çözülür. Davaya inananlar gerekirse istifa ederler. Bir makama getirilirken iyi de makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırganıyor” ifadelerini kullandı. Bu sözlerin Gökçek'e yönelik olarak söylendiği şeklinde yorumlar yapıldı.

Melih Gökçek, bu konuşmadan sonra Twitter'da Bilkent'te yapılan çevre yollarıyla ilgili bir animasyon paylaştı.

Erdoğan'dan 'Gökçek istifa edecek' iddialarına cevap

Partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifa edeceğine yönelik iddialarla ilgili olarak, "Şu an böyle bir şey yok, olmayacağı anlamına gelmez. Metal yorgunluğu dediğim konu bunları kapsıyor, değişim ve dönüşümü seçime kadar yaşayacağız" cevabını verdi.

YORUMLAR