21.09.2017 15:14
Kutlu Doğum Haftası tarihleri değişti! Kutlu Doğum Haftası ne zaman kutlanacak?

Merakla beklenen açıklama geldi. Diyanet İşleri Bakanı Prof. Dr. Ali Erbaş aldığı kararı açıkladı. Kutlu Doğum Haftası tarihleri değişti! Kutlu Doğum Haftası ne zaman kutlanacak? İşte Kutlu doğumla ilgili tüm detaylar haberimizde.

Aylarca tartışılmıştı.merakla beklenen açıklama geldi. Diyanet İşleri Bakanı Prof. Dr. Ali Erbaş aldığı kararı açıkladı. Kutlu Doğum Haftası tarihleri değişti! Kutlu Doğum Haftası ne zaman kutlanacak? İşte Kutlu doğumla ilgili tüm detaylar haberimizde.

Kutlu Doğum Haftası’nın Miladi Takvime sabitlenmesinin bir FETÖ projesi olduğunu ilk defa İhlas Medya gündeme getirmişti. Zamanın Diyanet İşleri Baskanı Mehmet Görmez, bütün itirazlara rağmen haftanın sadece adını değiştirmiş ancak zamanlaması aynen kalmıştı. Diyanet'ten bugün yapılan son açıklamaya göre ise, Kutlu Doğum Haftası’nın olması gerektiği gibi Hicri takvime göre kutlanacağı müjdesi verildi.

MEVLİD KANDİLİ İLE BELİRLENECEK

İşte Diyanet'ten yapılan açıklama: Bu anlamda, yeryüzünü teşrifleriyle insanlığın istikbalini aydınlatan, hicretiyle medeniyet kuran Hazreti Peygamberin (Sallallahü aleyhi ve sellem) doğum günü Mevlid-i Nebi (12 Rebiulevvel), hicretle başlayan medeniyet inşasını daha iyi anlamak adına, bir hafta boyunca yurt içinde ve yurt dışında, önemli etkinlikler ve özellikle gençlerimize yönelik programlarla ihya edilecektir.

Taşgetiren Kutlu Doğum haftası konusuyla neden zıpladı Taşgetiren Kutlu Doğum haftası konusuyla neden zıpladı Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Türkiye gazetesinin "Kutlu Doğum bir FETÖ projesidir" manşetine itirazı Medya Kritik'in bugünkü bölümünde ele alındı.

'Kutlu Doğum'un adı değişti, tarihi kaldı 'Kutlu Doğum'un adı değişti, tarihi kaldı Kutlu Doğum Haftası’nın Miladi Takvime sabitlenmesinin bir FETÖ projesi olduğuna yönelik haberlerimiz üzerine Din İşleri Yüksek Kurulu toplandı. Diyanet, haftanın adını değiştirdi. Ancak bütün itirazlara rağmen etkinliğin zamanlaması aynen kaldı.

Taşgetiren Kutlu Doğum haftası konusuyla neden zıpladı Taşgetiren Kutlu Doğum haftası konusuyla neden zıpladı Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Türkiye gazetesinin "Kutlu Doğum bir FETÖ projesidir" manşetine itirazı Medya Kritik'in bugünkü bölümünde ele alındı.

Kurtulmuş'un Kutlu Doğum açıklaması sonrası İhlas Medya'ya teşekkür yağıyor Kurtulmuş'un Kutlu Doğum açıklaması sonrası İhlas Medya'ya teşekkür yağıyor Türkiye Gazetesi'nin geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği ve manşetinden 'Kutlu Doğum bir FETÖ projesi' olarak yaptığı haber sonrası tüm Türkiye bu gelişmeye kitlenmiş, herkes gelecek güzel haberleri bekliyordu.

YORUMLAR