30.01.2014 20:42
Koruma memuru alımı ile ilgili son açıklama - izle

En son yapılan açıklamalara göre koruma memuru başvurusu 2014 yılı içersinde alınacağı belirtildi.

50 Bin Koruma Memuru Alımı Başvuruları ve Şartları 50 Bin Koruma Memuru Alımı Başvuruları Ne Zaman Tarihi ve Başvuru Şartları 2014 50 Bin koruma memuru ne zaman alınacak, başvurular ne zaman nereye yapılacak tarihleri. Koruma Memuru Başvurusu 2014 yılı içerisinde yapılacak olan koruma memuru başvurusu için geri sayım başlamış durumda. En son açıklamalara göre koruma memuru başvurusu 2014 yılı içersinde alınacağı duyurulmuştu. Koruma memuru alımı ne zaman olacak diye merak eden adayların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Koruma memuru başvurusu, Koruma memuru , başvurusu için gün sayan binlerce kişi en son 2014 yılında 50 bin koruma memuru başvurusu yapılacağı müjdesiyle heyecanlanmış durumdaydı. Yapılan açıklamadan sonra 2013 yılında açıklaması yapılan ve alımların hala gerçekleşmemesi üzerine adaylar bu seferde koruma memuru alımından vazgeçilmemesi için anlık olarak gündemi takip ediyorlar. Koruma memuru başvurusu gündemini yakalamak için sitemizi sık kulllanılanlara eklemenizi tavsiye ederiz. Koruma memuru alımlarının seçimlerden önce gerçekleşileceği ise halk arasında koşulanlardan. Tüm bu ayrıntılar ve daha fazlasını anlık olarak buradan takip edebilirsiniz. Koruma memuru başvurusu ve koruma memuru alımı ile ilgili aklınıza takılan tüm soru görüş ve önerilerinizi yorumlar kısımından aktarabilirsiniz.

KORUMA MEMURLARINA POLİS OLMA İMKANI
Göreve intibak edemeyen adayların sözleşmeleri feshedilecek. En az 3 yıl koruma memuru yapanlardan başarılı olanlar polislerde uygulanan sistem gibi kıdemli koruma memurluğuna geçirilecek.
En az 3 yıl fiilen kıdemli koruma memuru olarak görev yapan ve üniversite bitirenler yapılacak sınav ile polis memurluğuna atanabilecek. Ancak, bir yıl içinde kıdemli koruma memurlarından polisliğe geçeceklerin sayısı başvuru şartlarına haiz personelin toplam sayısının yüzde 5’ini geçemeyecek.
KORUMA MEMURLARINA 10 YIL YATAY GEÇİŞ YOK
Mevcut tasarıda koruma memurları bekçi ile polis memuru arasında bir statüde yer alıyor. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olmaları planlanan personelin polis memurluğuna terfi etmesine imkan tanınıyor. İlk tasarı yeni yasama döneminde TBMM’ye sevk edilirse koruma memurları en az 10 yıl başka kurumlara yatay geçiş yapamayacak. EGM’nin yapacağı özel yetenek sınavında başarılı olan en az lise mezunu 29 bin aday,koruma memuru yapılacak. Koruma memurları bir yıl intibak eğitimine tabi tutulacak. Üniversite ya da yüksekokul mezunları da lise diplomaları ile koruma memurluğuna müracaat edebilecek.50 Bin Koruma memuru alımı ne zaman, koruma memurları alımı tarihi, Ne Kadar koruma memuru ne zaman alınacak
İçişleri Bakanlığı'nın bir süredir üzerinde çalıştığı koruma memuru alımı için düğmeye basıldı. İlk etapta 28 bin 500 koruma memuru alınacak.
Daha sonra bu sayı 50 bini bulacak. Koruma memurları önemli devlet binaları hassas bölge ve noktalarda görev yapacak. Ayrıca hizmetin gerektirdiği kişi koruma işi de bu görevliler de olacak. Bunun yanında stadyumlar, spor müsabakaları sınavlar, konser, toplantı gibi halkın yoğun olarak bulunduğu kapalı ve açık etkinliklerde de koruma memurları görev başında olacak.
GENİŞ YETKİLER OLACAK
Emniyet teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı içerisinde bulunacak olan koruma memurları da diğer polisler gibi üniformalı ve silahlı olarak görev yapacak. Ayrıca bu görevliler sivil olarak da hizmet verebilecek. Koruma memurları polise verilen, durdurma, kimlik sorma, kontrol, arama, yakalama, olay yerini ve delilleri koruma, muhafaza altına alma, silah ve zor kullanma yetkilerine de sahip olacak.
6 YILDA POLİS OLMA İMKANI VAR
-En az lise mezunu olanlar koruma memuru olacak.
-25 yaşından gün almayanlar başvurabilecek.
-Atanacaklar 4 ay süreyle koruma memurluğu eğitimi alacak.
-Eğitim süresince masraflar devletçe karşılanacak.
-Koruma memurluğu kadrolarına atanacaklar, beş yıl süreyle başka kurumlara naklen atanamayacak.
-En az altı yıl süreyle koruma görevi yapanlar kıdemli koruma memur olabilecek.
-Polisliğe geçiş imkanı da bulunacak.
-Lisans mezunu olanlardan en az bir yıl süreyle kıdemli koruma memuru olanlar polis memuru olabilecek.
-Bunlara ait kontenjanlar Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulunca belirlenecek.
-Kadroda ağırlık taşraya verilecek.
50 Bin Koruma memuru alımı ne zaman, koruma memurları alımı tarihi, Ne Kadar koruma memuru ne zaman alınacak 50 Bin koruma memuru ne zaman alınacak, başvurular ne zaman nereye yapılacak tarihleri ocak 2014 koruma memur alımı ne zaman başlıyor. 50 bin koruma memuru başvuru şartları
İçişleri Bakanlığı'nın bir süredir üzerinde çalıştığı koruma memuru alımı için düğmeye basıldı. İlk etapta 28 bin 500 koruma memuru alınacak. Daha sonra bu sayı 50 bini bulacak. TAKVİM koruma memurlarıyla ilgili yasanın detaylarına ulaştı. Koruma memurları önemli devlet binaları hassas bölge ve noktalarda görev yapacak. Ayrıca hizmetin gerektirdiği kişi koruma işi de bu görevliler de olacak. Bunun yanında stadyumlar, spor müsabakaları sınavlar, konser, toplantı gibi halkın yoğun olarak bulunduğu kapalı ve açık etkinliklerde de koruma memurları görev başında olacak.
GENİŞ YETKİLER OLACAK
Emniyet teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı içerisinde bulunacak olan koruma memurları da diğer polisler gibi üniformalı ve silahlı olarak görev yapacak. Ayrıca bu görevliler sivil olarak da hizmet verebilecek. Koruma memurları polise verilen, durdurma, kimlik sorma, kontrol, arama, yakalama, olay yerini ve delilleri koruma, muhafaza altına alma, silah ve zor kullanma yetkilerine de sahip olacak.
6 YILDA POLİS OLMA İMKANI VAR
En az lise mezunu olanlar koruma memuru olacak.
25 yaşından gün almayanlar başvurabilecek.
Atanacaklar 4 ay süreyle koruma memurluğu eğitimi alacak.
Eğitim süresince masraflar devletçe karşılanacak.
Koruma memurluğu kadrolarına atanacaklar, beş yıl süreyle başka kurumlara naklen atanamayacak.
En az altı yıl süreyle koruma görevi yapanlar kıdemli koruma memur olabilecek
Polisliğe geçiş imkanı da bulunacak.
Lisans mezunu olanlardan en az bir yıl süreyle kıdemli koruma memuru olanlar polis memuru olabilecek.
Bunlara ait kontenjanlar Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulunca belirlenecek.
Kadroda ağırlık taşraya verilecek.
SABAH
2014 Koruma Memuru Alımı İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı bu başlık altında bizlerle paylaşabilirsiniz.


<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/WTHXnol9X5w" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
YORUMLAR