04.10.2017 11:16
Kar yağdı mı? Ne zaman yağacak? | İlk kar yağan iller hangileri?

Kar yağdı mı? Ne zaman yağacak? İlk kar yağan iller hangileri? Vatandaşın merakla beklediği haber geldi. Meteoroloji'den karla ilgili uyarılar geldi. İşte Türkiye'de kar yağan iller.

Kar yağdı mı? Ne zaman yağacak? İlk kar yağan iller hangileri? Vatandaşın merakla beklediği haber geldi. Meteoroloji'den karla ilgili uyarılar geldi. İşte Türkiye'de kar yağan iller. Kar ne zaman yağacak? 2017-2018 kışının ilk karı yağdı mı? sorularının yanıtı haberimizde.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyılarında yer yer güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 20
İstanbul: Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu 22
İzmir: Az bulutlu ve açık 26
Bursa: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 22


Adana: Az bulutlu ve açık 31
Antalya: Az bulutlu ve açık 28
Samsun: Parçalı bulutlu 20
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 20
Erzurum: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 13
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 26

2017-2018 KIŞININ İLK KARI YAĞDI

Kars'ın yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı yağdı. Sarıkamış ilçesinde gece başlayan ve aralıklarla devam eden sağanak, yüksek kesimlerde kara dönüştü. Cıbıltepe Kayak Merkezi'nin zirvesi de beyaza büründü.

Kayak antrenörü Levent Tanyeri, yaptığı açıklamada, karın bu sezon erken yağmasından mutlu olduklarını belirterek, Önümüzdeki günlerde inşallah her taraf beyaza bürünür. Kar, kış turizminde bölgenin kazanç kapısı. dedi.

Öte yandan, kentteki 3 bin 180 rakımlı Allahuekber ve 2 bin 600 rakımlı Ağbaba dağlarının zirveleri de karla kaplandı.

MEVSİMİN İLK KARI ARDAHAN'A YAĞDI

Ardahan'ın yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı yağdı. Kentte dün etkisini gösteren sağanak ve soğuk hava, gece saatlerinde yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı. Kentteki yüksek noktalarda kar yağışı etkisini gösterirken, Ardahan ve Göle ilçesi arasındaki tepeler beyaza büründü.

Vatandaşlardan Celal Şuay, havaların soğuduğuna işaret ederek, quot;Artık bundan sonra merkeze de yağar, sürpriz değil.quot; diye konuştu.

YORUMLAR