09.04.2018 22:42
Facebook çöktü mü? Facebook neden çalışmıyor?

Facebook neden açılmıyor çöktü mü? Şu anlarda Facebook'a girişte kişiler erişim sıkıntısı yaşıyor ve Facebook'a erişim sağlanamıyor. Facebook'a Türkiye'den neden erişim sağlanamıyor, Facebook neden açılmıyor, neden girilmiyor? kullanıcılar tarafından merak ediliyor. İşte son gelişmeler...

Facebook ve instagram neden açılmıyor çöktü mü?. Facebook ve instagram'da hesapları bulunan kişiler uzun bir süredir erişim sıkıntısı yaşıyor. Facebook'a Türkiye'den neden erişim sağlanamıyor, Facebook neden açılmıyor, neden girilmiyor? kullanıcılar tarafından merak ediliyor. İşte son gelişmeler...Dünyanın en çok zaman geçirilen ve kullanılan sosyal paylaşım platformu Facebook ve İnstagram'a bir süredir Türkiye'de erişim sağlanmıyor. Türkiye'den çok sayıda kullanıcı Facebook'a giriş yapmakta zorlanıyor. Peki Facebook çöktü mü? Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi Facebook, kısa bir süredir giriş yapılamama sorunuyla karşı karşıya kaldı.. Türkiye'den bir çok kullanıcının Facebook hesaplarına giriş yapamadıkları görülürken yaşanan durumun nedeni ise merak konusu oldu. Milyonlarca kullanıcı, Facebook çöktü mü? ya da yasaklandı mı gibi sorular sormaya başladı.

Türkiye genelinde çok sayıda kullanıcı, Facebook’a erişimde sıkıntı yaşıyor. Facebook'tan yaşanan sıkıntıya dair bir açıklama yapılmazken, hesaplarına ya da belli sayfalara ulaşmaya çalışırken sıkıntı yaşayan kullanıcılar, 'Sorunun kısa sürede çözülmesi için çalışmaların devam ettiği' yönünde uyarı mesajları aldı.

Facebook'un üçüncü çeyrek geliri yüzde 56 arttı

Facebook'un bu yılın üçüncü çeyrek geliri, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 55,8 artarak 7,01 milyar dolar oldu. Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden Facebook, New York borsasının kapanmasının ardından, bu yılın üçüncü çeyreğine ilişkin bilançosunu açıkladı. Buna göre, Facebook 30 Eylül'de sona eren 2016 yılı üçüncü çeyreğinde 7,01 milyar dolar gelire ulaştı. Bir önceki senenin aynı döneminde şirket 4,5 milyar dolar gelir elde etmişti. Geçen yılın üçüncü çeyreğinde 896 milyon dolarlık net kar yakalayan Facebook, 2016'nın üçüncü çeyreğinde ise net karını neredeyse üçe katlayarak 2,38 milyar dolara çıkardı.

Günlük mobil kullanıcı sayısı 1 milyarın üzerinde

Facebook'un günlük ve aylık aktif kullanıcı sayısında bu sene nisan-haziran döneminde da artış kaydedildi. Günlük aktif kullanıcı sayısı 2016'nın üçüncü döneminde ortalama 1,18 milyar kişi oldu. Bu sayı yıldan yıla yüzde 17'lik artış gösterdi ve bu kişilerin 1,09 milyarının mobil cihazlardan Facebook'u kullandığı tespit edildi.

Facebook'u kullanan aylık aktif kullanıcı sayısı da aynı dönemde 1,79 milyar kişiye ulaşarak, bir önceki yılın üçüncü çeyreğine göre yüzde 16'lık artış gösterdi. Bu kişilerin 1,66 milyarının mobil cihazlardan bağlandığı belirlendi.
Finansal raporda, ayrıca Facebook'un üçüncü çeyrek reklam gelirlerinin 6,8 milyar dolara ulaşarak, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 59 artış kaydettiği vurgulandı. Söz konusu gelir, geçen yılın temmuz-eylül döneminde 4,3 milyar dolardı. Üçüncü çeyrek reklam gelirlerinin yüzde 84'ü mobil reklamlardan gelirken, bu oran geçen yılın aynı döneminde yüzde 78 olmuştu.

FACEBOOK NEDİR?

Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal paylaşım sitesidir. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra Boston civarındaki okulları da içine alan Facebook, iki ay içerisinde Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm okullar Facebook'ta mevcuttu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e-posta adresiyle (.edu, .ac.uk, vb.) üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise Facebook tüm e-posta adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler. Ayrıca Facebook, dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biridir.

instagram neden açılmıyor

Bugün itibariyle instagram’a erişim sağlanmıyor bunun nedeni ise instagramın veritabanı şişmesine ugradığı ve belirli bir süre geçici olarak servis dışı kaldığı duyuruldu. instagram kullanıcıları bu çökme nedeniyle sisteme giriş yapamamaktadır.

instagram nasıl açılır ?

Sizin yapmanız gereken herhangi bir uygulama yok beklemekten başka, instagram ekibi bu konu için gerekli çalışmalarını yapıyor ve en kısa sürede tekrar kullanıcılarının hizmete devam edebileceklerini de kendi internet sitelerinden duyurmuş bulunmaktadırlar.

Dünya çapında yüz milyonlarca kullanıcısı bulunan popüler sosyal medya platformları Facebook ve Instagram'a erişim sorunu yaşandı.
Sosyal medya platformlarına girmek isteyen kullanıcılar, 'akış yenilenemedi' uyarısı aldı. Sosyal medya üzerinden de Facebook ve Instagram'ın çöktüğüne dair binlerce yorum yapıldı.
Yaklaşık 1 saatlik kesintinin ardından Facebook ve Instagram'a yeniden erişim sağlandı.
Instagram'daki bağlantı sorununun dünya çapında olduğu ve sunuculara siber saldırının olmuş olabileceği ifade edildi.

BTK'DAN AÇIKLAMA GELDİ

BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, Twitter'dan yaptığı açıklamada, 'Facebook ve Instagram'da Amerika, Avrupa, Güney Amerika başta olmak üzere küresel çapta teknik bir problem olduğu raporlandığını' duyurdu.

Facebook "Oy Veriyorum" butonu açtı Facebook "Oy Veriyorum" butonu açtı Sosyal paylaşım sitesi Facebook, 16 Nisan referandumu için "Oy Veriyorum" butonunu kullanıma açtı.

Facebook on binlerce hesabı kapattı Facebook on binlerce hesabı kapattı Facebook, Fransa'da yanlış haberler yaydığı bildirilen 30 binden fazla sahte hesabı kapattı.

YORUMLAR