01.08.2017 12:04
Emekliye memura Kurban Bayramı ikramiyesi var mı? SGK Bağkur memur emekli ikramiyesi son dakika

Bayramda memur ve memur emeklilerini ikramiye bekliyor. Memura ve memur emeklisine bayramlarda ikramiye verilmesi Ağustos’ta karara bağlanacak. Memur-Sen’in talebi bin 915 TL. Peki Kurban Bayramı ikramiyesi var mı? işte cevabı...

Kurban Bayramı ikramiyesi var mı? Ağustos ayında gerçekleştirilecek toplu sözleşme görüşmelerinde memurlara ve memur emeklilerine yönelik çok sayıda talep karara bağlanacak. Milyonlarca memur ve memur emeklisine ait taleplerin görüşülmesi ve çözüme kavuşturulmasının beklendiği toplu sözleşme görüşmeleri için önceki gün Türkiye Memur Sen DPB'ye talepleri iletti. İkramiye hayata geçerse, SSK-Bağ-Kur emeklileri de yararlanacak. Hem Türkiye Kamu Sen, hem de Memur Sen'in talepleri arasında bulunan ve ısrarla istenecek olan ikramiyenin hayata geçmesi durumunda, Türkiye genelinde bulunan toplamda 5.1 milyon memur ve memur emeklisine Kurban Bayramı öncesi müjdeli gelmiş olacak. Hem Memur-Sen'in hem de Türkiye Kamu- Sen'in talepleri arasında yer alan ikramiye hayata geçerse, toplam 5.1 milyon memur ve memur emeklisine Kurban Bayramı öncesinde önemli bir müjde gelmiş olacak. Memurlar ve memur emeklileri için bayram ikramiyesinin hayata geçirilmesi, SSK ve Bağ- Kur emeklilerine de umut olacak. Memur-Sen'in 2 yıl önce gerçekleştirilen toplu sözleşmede memur emeklileri için talep ettiği promosyon, tüm emekliler için hayata geçirilmişti. Eğer bayram ikramiyesi kabul görürse, uygulama SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de genişletilebilecek. Böylece emekliler, promosyon gibi bir ek gelire daha kavuşacak.

Yılda 2 kez Ramazan ve Kurban bayramlarında toplu para alabilecek. Memurlara ve emeklilere bayram ikramiyesi verilmesi yıllardır gündemde. Konfederasyonlar, 2018 ve 2019 yıllarında memurların ve memur emeklilerinin mali ve sosyal haklarında yapılacak iyileştirmelerin belirleneceği 4. dönem toplu sözleşmede bayram ikramiyesini öncelikleri arasına aldı.

Memur- Sen, Ramazan ve Kurban bayramlarında dini bayram ikramiyesi verilmesini, tutarın da bin 915 lira olmasını masaya taşıyacak. Karar merakla bekleniyor.

SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine de Umut Olacak

Bununla birlikte memur ve memur emeklilerine verilmesi planlanan bayram ikramiyelerinin, SSK ve Bağ-Kur emeklilierini de umut olması bekleniyor. Memur-Sen tarafından, bundan 2 yıl önce gerçekleştirilen toplu sözleşmede memur emeklileri için talep edilen promosyon, tüm emekliler için hayata geçirilmiş ve son dönemlerde milyonlarca emekli promosyon ödemesinden faydalanmıştı. Bayram ikramiyesinin görüşülmesi ve kabul edilmesi durumunda bu müjde SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de genişletilebilecek. Böylece emekliler, promosyon gibi bir ek gelir alabilecek. Yılda 2 kez Ramazan ve Kurban bayramlarında toplu para alabilecek.

Emekliye bayram ikramiyesi geliyor Emekliye bayram ikramiyesi geliyor Milyonlarca memur ve memur emeklisinin gözü Ramazan ve Kurban bayramlarında verilmesi talep edilen ikramiyeye çevrildi.

YORUMLAR