27.12.2017 09:59
Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı 23 Aralık | MEB 2017 Ehliyet sonuçları ne zaman açıklanacak

Ehliyet sınavı geçtiğimiz hafta sonu sona ermişti. 23 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? adaylar tarafından merak ediliyor. Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı? sorusu yapılan sınavın ardından gün geçtikçe daha çok aranıyor.

Yılın son ehliyet sınavı 23 Aralık 2017 tarihinde yapılmış oldu. Ehliyet sınavından çıkan adaylar sınav sonuçlarını merak ediyorlar. Peki ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sürücü adaylarınını merakla beklediği o tarih...

23 ARALIK EHLİYET SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Yılın son ehliyet sınavı olan MTSKS-5, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 23 Aralık'ta gerçekleştirildi. Sınava katılan binlerce aday, sonuçların açıklanacağı tarihi heyecanla beklemeye başladı. 23 Aralık'ta uygulanan ehliyet sınavının sonuçları 4 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak.

Adaylar, ehliyet sınav sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı'nın http://www.meb.gov.tr/ resmi internet adresi üzerinden açıklanacak.

EHLİYET SINAV SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

23 Aralık'ta yapılan ehliyet sınavına katılan adaylar soruları ve cevapları görüntülemek için sorgularını hızlandırdı. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde ehliyet sınavı soruları ve cevapları ile ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor. Yayınlanıp, yayınlanmayacağı da belli değil. MEB tarafından sorular ve cevaplar ile ilgili açıklama gelirse haberimizin içerisinde yer alacaktır.

SINAV İTİRAZLARI NASIL YAPILIR?

* Sınav sorularına, cevap anahtarına ve sonuçlara yapılacak olan itirazlar, soru ve cevap anahtarı nın ve sınav sonuçlarının http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 10 (on) gün içinde dilekçeyle ÖDSGM’ye yapılacaktır.

* Kursiyerler, sınav sorularına, sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına ilişkin itiraz başvurularını, T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile 20 TL (Yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak, alınan banka dekont/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile birlikte yapacaklardır.

* Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, kursiyerlerin bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

* Sınavlarda yanlış yatırılan ücretlerin iadeleri sınavın tamamlanmasından yaklaşık 4 hafta sonra tek yanlı olarak döner sermaye işletmesi tarafından herhangi bir başvuru talep etmeksizin yapılmaktadır.

Ücretlerin hangi bankaya yatırıldığına bakılmaksızın yalnızca Ziraat Bankası sistemleri aracılığı ile iade edilmektedir.

* Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

* İtirazların cevaplanmasında ÖDSGM genel evrak kayıt tarihi dikkate alınacaktır.

* Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile kursiyerin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekont/ATM işlem fişi eklenmemiş, imza ve adresleri olmayan dilekçeler dikkate alınmayacaktır.

Ehliyet sınavlarında yeni dönem başlıyor Ehliyet sınavlarında yeni dönem başlıyor Milli Eğitim Bakanlığınca, ehliyet alacak adaylara uygulanan direksiyon uygulama sınavı değerlendirmeleri, 2018'den itibaren tablet bilgisayarlar ile yapılmaya başlanacak.

YORUMLAR