09.01.2019 09:12
E-Okul VBS GİRİŞ! E Okul Karne Notları SORGULAMA Ekranı! Takdir Teşekkür Hesaplama

E-Okul VBS GİRİŞ! E Okul Karne Notları Sorgulama Ekranı! Takdir teşekkür Hesaplama burada...E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden sınav sonuçları, sözlü notları ve karne notu sorgulamaları da başladı. Takdir ve teşekkür belgesi almanın hayalini kuran öğrenciler VBS giriş sistemi üzerinden kolaylıkla notlarını görebilirler. E Okul öğrenci giriş sistemi ile sorgulama yapmak için izleyeceğiniz adımları aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Milyonlarca öğrenciyi artık karne heyecanı sardı. E-Okul VBS GİRİŞ! E okul karne notları sorgulama EKRANI burada! Takdir teşekkür hesaplama...E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden sınav sonuçları, sözlü notları ve karne notu sorgulamaları da başladı. Takdir ve teşekkür belgesi almanın hayalini kuran öğrenciler VBS giriş sistemi üzerinden kolaylıkla notlarını görebilirler. E Okul öğrenci giriş sistemi ile sorgulama yapmak için izleyeceğiniz adımları aşağıdan öğrenebilirsiniz.

E OKUL VBS GİRİŞ

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmak için öncelikle e-okul.meb.gov.tr adresine gidin. Karşınıza gelen pencerenin sağ tarafında sizden istenilen TC kimlik numarası ve okul numaranızı yazarak sisteme başarılı bir şekilde giriş yapabileceksiniz. Sistem üzerinden sınav sonuçları, sözlü notları, ortalama karne notu, ders programı ve daha birçok bilgiye erişebilirsiniz.

SÖMESTR TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı bilgilere göre; 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi başladı. 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci dönemi 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek ve öğrenciler karnelerini alarak sömestr tatiline başlayacak. Yarıyıl tatili, 21 Ocak 2019 - 1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayıp 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek.


15 TATİLDE NELER YAPILMALI?

Öğrencilerimiz uzunca geçen bir çalışma dönemini geride bırakarak tatil heyecanını hissetmeye başladılar. Tatili yalnızca dinlenme ve eğlenmeye ayırmak yerine her öğrencimiz öncelikle kendine uygun bir planlama yapmalıdır. Planlarında ders tekrarları, test çözme ve eksik kaldıkları konuların yeniden öğrenilmesi yer almalıdır. Tatil süresi içinde zamanının bir bölümünü kültürel faaliyetlere ayırabilir, sinema, tiyatro, sergi vb. etkinliklere katılabilirler. Tatil düzensiz hareket etmek anlamına gelmemeli, günlük uyku, dinlenme, eğlenme etkinlikleri iyi planlanarak ikinci döneme zinde girmek için çaba sarf edilmelidir.

TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

1 Eylül tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinde yapılan değişikliğe göre özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen öğrenciler not ortalamasını tutturması halinde teşekkür ya da takdir belgesi alabilecek.

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,
b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,
c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi
ile ödüllendirir.

YORUMLAR