29.03.2018 16:48
Dünyanın En Pahalı Parfümleri ( En Beğenilen Kadın Parfüm-Erkek Parfüm Listesi)

İnsanların en güçlü hafıza tetikleyicisi görme, duyma ve koku duyularıdır. Koku bizi bu kadar derin seviyelerde etkiliyor. Peki, Dünyanın en iyi ve en pahalı parfüm markaları hangileri? Parfüm endüstrisi 2018 yılına kadar 45,6 milyar dolarlık bir değerde. Güzel kokmak için bazen binlerce doları gözden çıkarmanız gerekebilir. İşte en pahalı parfüm markaları.

İnsanların en güçlü hafıza tetikleyicisi görme, duyma ve koku duyularıdır. Koku bizi bu kadar derin seviyelerde etkiliyor. Peki, Dünyanın en iyi ve en pahalı parfüm markaları hangileri? Parfüm endüstrisi 2018 yılına kadar 45,6 milyar dolarlık bir değerde. Güzel kokmak için bazen binlerce doları gözden çıkarmanız gerekebilir. İşte en pahalı parfüm markaları.

10. Hermes
Bu parfüm markası 1837'de kuruldu ve Fransa'dan kurucusu Thierry Henry'nin adını aldı. Parfümleri, büyük mesafelerden bile algılanabilen ve ayırt edilebilen abartılı kokuları için dünya çapında popülerdir. Bir şişe Hermes Parfümlerinin maliyeti 1500 $ 'dan başlar ve insanlar, sakinleştirici bir kokuyla kendilerini kaplamak için o kadar para ödemeye isteklidirler.

9. Chanel
Dünyanın en pahalı markası, giyim, parfüm ve saat gibi diğer aksesuarlara odaklanan tüm kategorilerin ustasıdır. Parfüm sektörüne geçtikten sonra kaliteli ürünlerini piyasaya sürdü. Parfümlerinin koku yelpazesi, aktörler, modeller ve ünlüler gibi toplumun seçkin sınıfı tarafından her zaman tercih edilen 67 farklı koku içerir. Pahalı fiyat etiketine rağmen, Chanel parfümleri dünyanın en çok satın alınan markalarından biri.

8. Caron
Moda tasarımcısı Ernest Daltroff tarafından hazırlanan Fransız parfümü. 1904 yılında piyasaya sürüldüğünden beri, Caron piyasaya 50'den fazla yeni koku çıkarttı. Seçkin kokusunun yanı sıra, insanlar bu markayı şişelerinin tasarımı için seviyor ve estetik bir görünüm için boş şişeleri topluyorlar. Bu nedenle insanlar, minimum 3500 dolara mal olan bu pahalı parfümün satın alınmasında ilgi duyuyorlar.


7. Annick Goutal
En pahalı parfümler listesindeki Annick Goutal, kaliteli malzemelerden yapılmış eşsiz bir parfüm markasıdır. Bu marka, aynı zamanda kurucusu olan ünlü bir piyanistin adını almıştır. 1980'den bu yana, 50'den fazla çeşit koku piyasaya sürdü ve piyasada çok popüler.

6. Bakarat
Bu çok tanınmış parfüm markası aynı zamanda Fransa'daki popüler moda evinin adıdır. Bu markanın bir şişesi yaklaşık 3000 avroya mal oluyor ve dünyadaki en pahalı marka.

5. Joy
Bu parfüm markası 1929'da Jean Patou tarafından üretilmiş olup, özellikle modern yüksek sınıf kadınlar arasında popülerdir. Bu parfümlerin ikinci en çekici özelliği, kendi süs değerlerine sahip olan ve kokulu parfümüyle birlikte, şişe parfüm tasarımları olan Joy Parfümleri, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birçok eyaleti domine etti. Bir şişe Joy parfümünün fiyatı 1600 $ civarındadır ve bu da onu dünyanın en pahalı parfüm markalarından biri yapar.


4. Ralph Lauren
L'oreal'ın yardımı ile Ralph Lauren parfümleri, 60'tan fazla çeşitte kokulu parfüm üretmiş ve pazarda büyük bir başarı elde etmiştir. Ralph Lauren parfümleri şişe başına 3000 dolar civarındadır.

3. Clive Christian
1999'da piyasaya sürüldüğünden beri Birleşik Krallık'ın seçkin toplumları arasında popüler bir İngiliz parfüm simgesi haline geldi. Bu marka tarafından 20 farklı koku üretiliyor. Estetik şişe tasarımları ve elit kokuları, hem erkekleri hem de kadınları cezbetmek için hazırlanır ve insanların parfümler için kullandıkları arasında en iyilerinden biri olarak kalmıştır.

2. Jar
Bu markanın parfüm endüstrisindeki en seçkin ve pahalı markalardan biri olduğu düşünülmektedir. genellikle yuvarlak bir şişede paketlenmiş altın renkli sıvılarla gelir ve modern kadınların çantalarının içine sığarlar ve taze kalmasına yardımcı olurlar. Bir şişe Jar parfümünün maliyeti 4000 dolara mal oluyor ve bu da onu dünyanın en pahalı parfüm markalarından biri yapıyor.

1. Shalini
Her lüks hanede yaygın olarak bulunan çok popüler bir parfüm markasıdır. Bu parfümü kullanmaya başlayınca tüm kalabalık size bakacak. Bu, dünyanın en pahalı parfüm markasıdır ve şişe başına 5000 dolardan daha fazladır, ancak harcanan her kuruşa değer.

YORUMLAR