27.04.2017 15:54
ALES 2017 giriş belgeleri erişime açıldı! | ALES giriş belgesi sorgulama ekranı (ais.osym.gov.tr)

Merakla bekleniyordu.Erişime açıldı.Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES-2017) İlkbahar dönemi giriş belgeleri erişime açıldı. ALES giriş belgelerine "https://ais.osym.gov.tr" adresinden ulaşılabilecek. İşte ayrıntılar...

Merakla beklenen 7 Mayıs ALES sınavının giriş belgeleri için erişim açıldı. ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresine girerek ALES giriş belgesini sorgulayabilirsiniz. İşte milyonlarca kişinin girdiği ALES sınavı ile ilgili detaylar...

ALES GİRİŞ BELGESİNİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 7 Mayıs Pazar günü yapılacak ALES'e başvuran adayların, sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava alınacakları yer bilgisini gösteren giriş belgelerini, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden edinebilecek.
Sınav, saat 10.00'da başlayacak. Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların binalara alınma işlemleri tamamlanacak. Saat 09.45'ten sonra adaylar, sınav binalarına alınmayacak.
YORUMLAR