30.07.2014 19:47
Yaralı AA kameramanı Mısır'da

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında yaralanan Anadolu Ajansı kameramanı Enes Ebu Muaylık, tedavi amacıyla Mısır'ın Ariş kentine getirildi.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında yaralanan Anadolu Ajansı (AA) kameramanı Enes Ebu Muaylık, tedavi amacıyla Mısır'ın Ariş kentine getirildi. Mısır-Gazze arasındaki Refah Sınır Kapısı'ndan öğle saatlerinde ambulansla getirilen Ebu Muaylık, Ariş Hastanesi'ne sevkedildi. AA ekibinin hastanede ziyaret ettiği Ebu Muaylık, İsrail'in, saldırılarda kasıtlı olarak ilk yardım ekipleri ve olayları takip eden basın mensuplarını hedef aldığını savundu. Saldırıda karnından, sırtından ve ayağından yaralanan Ebu Muaylık, olayın ardından Şuheda el-Aksa Hastanesi'nde ameliyata alındığını ve o sırada dahi İsrail uçaklarının hastaneyi vurduğunu söyledi.  Bu arada Ebu Muaylık'ın Mısır'a getirilmesi için Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği Maslahatgüzarı ve çalışanlarının yoğun çaba harcadığı, kameramanın tam teşekküllü bir hastanede tedavi görmesi için başkent Kahire'ye sevkedileceği öğrenildi. 


İsrail'in topçu birlikleri tarafından Deyr el-Belah'ta bulunan Şuheda el-Aksa Hastanesi'ne düzenlenen saldırıda aralarında doktor, hasta ve ilk yardım görevlilerinin de bulunduğu 4 kişi hayatını kaybetmiş, 20 kişi yaralanmıştı.

YORUMLAR