08.09.2021 15:37
Tek yumurta ikizlerini koronavirüs ayırdı: Tek fark aşıydı

ABD’de yaşayan tek yumurta ikizleri olan ve birbirlerinden hiç ayrılmayan Bobby and Billy Ford coronavirüs belirtisine sahipti. Ancak Bobby, Covid-19 aşısı olmuştu, Billy ise aşı karşıtıydı.

Bobby and Billy Ford 1962 yılında tek yumurta ikizi olarak dünyaya geldiler. Birbirlerinden asla ayrılmayan ikizler ABD’nin Virginia eyaletinde birlikte büyüdüler. 20 yıl orduda helikopter tamircisi olarak çalıştıktan sonra tamir dükkanı açan babalarının yanından çalışan iki kardeş, birlikte dışarıda keyifli vakit geçiriyorlar, futbol oynuyorlardı.

Tek yumurta ikizleri, 1987'de Bobby'nin karısı Jane Griffin'i memleketi Vero Beach'e taşınmasıyla geçici olarak ayrıldı. Yine de her gün konuştular ve birlikte tatil yaptılar. 1993'te Bobby'nin oto servis merkezi açmasıyla Billy sonunda onlara katıldı. İkizlerin birlikteliği 22 Temmuz'a kadar sürdü.

Bobby, çalışanlarından birinin Covid 19 olduğunu öğrendi. Aynı zamanda Bobby de kendini kötü hissediyordu. Bu yüzden bir sağlık kuruluşuna gitti ve orada grip olduğu söylendi. Ertesi gün Billy de o denli hasta oldu ki hastanenin acil servisine gitti ve Covid 19 teşhisi kondu.

BOBBY AŞILI BİLLY AŞISIZDI

Bobby, 10 çalışanına dikkatli olmalarını ve test yaptırmalarını söyledi. İkizlerin DNA’ları hemen hemen aynıydı. Kilolu olan Bobby Ford, hastaneye yatmak için en iyi aday olabilirdi ancak Covid-19 aşısı yaptırmıştı. Billy Ford da sağlıklıydı ancak aşı yaptırmamıştı.

Bobby, kardeşi hastanedeyken onula sık sık telefonda konuştuğunu ancak Billy'nin nefes almakta zorlandığını söyledi. Billy, hastane yatağından telefonla ailesindeki diğer kişileri aşı yaptırmaya ikna etti. Billy, sonunda aşıya ikna olmuştu ancak artık çok geçti.

Kardeşiyle yaptığı son mesajlaşmada Bobby umudunu "Hepimiz senin için dua ediyoruz" şeklinde dile getirdi.

KORKUNÇ ACI İÇİNDEYİM

Bu mesaja Billy, "Emin misin, çünkü ben korkunç bir acı içindeyim" diye yanıt verdi. Bobby "Bunu atlatacaksın. Nefes almaya devam et" diye mesaj attığında Billy solunum cihazına bağlanmıştı.

Billy, hayata gözlerini yumdu, kardeşinin çektiği acıları gören Bobby şimdi insanları aşı yaptırmaya ikna etmeye çalışıyor.

YORUMLAR